رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان سمنان در سال گذشته

‍ معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در یکسال گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، محمد فروهر در جلسه بررسی مشکلات معادن استان که در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته درحدود ۲۰۸ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۴۸ درصد افزایش داشته است.

 وی افزود: در اسفند ماه ۹۹ ، مبلغی در حدود ۲۸ میلیارد ریال از معادن استان ، حقوق دولتی وصول شده است که در مقایسه با اسفند ماه سال ۹۸ ، ۳۴ درصد رشد را نشان می دهد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به فعالیت حدود ۶۳۰ واحد معدنی در استان خاطرنشان کرد: این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۲۱میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می کنند که ذخیره قطعی این معادن در حدود ۶۰۷ میلیون تن می رسد.

 محمد فروهر با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این معادن تصریح کرد: معادن استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۵هزار نفر در استان فعالیت می کنند.

 وی یادآور شد: ۴۲ نوع مواد معدنی مانند گچ، سلستین، سنگ آهک، مس، آهن و منگنز در استان سمنان وجود دارد که بهره‌برداری از این معادن انجام می‌شود.

 معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: استان سمنان دارای ذخایر معدنی خوبی است که استخراج و فرآوری آن برای افزایش ارزش افزوده با جدیت دنبال می‌شود.

48

کد خبر 1505775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =