۰ نفر
۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
وزیران خارجه ایران و صربستان دیدار کردند

نیکلا سلاکوویچ وزیر امور خارجه صربستان که برای دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است بعد از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و همچنین جایگاه با اهمیت حوزه بالکان از دیدگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر حفظ، تداوم و توسعه همکاریهای دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری  و فرهنگی  با بهره گیری از سازوکارهای ابتکاری و خلاقانه تاکید کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان به ظرفیت های موجود در حوزه روابط اقتصادی دو کشور  اشاره و توسعه همکاری ها در بخش اقتصادی روابط را مورد تاکید قرار داد.

نیکلا سلاکوویچ وزیر امور خارجه صربستان نیز در این دیدار به ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور بویژه در حوزه های اقتصادی و صنایع اشاره کرد و امضای سند همکاری وزارتخانه های امور خارجه دوکشور را برای آینده همکاری ها مفید ارزیابی کرد.   

تاکید بر اهمیت برگزاری نشست شانزدهم کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور به منظور توسعه و گسترش همکاری ها خصوصا در حوزه اقتصادی ، مسائل مربوط به تحریم های یکجانبه و ظالمانه ایالات متحده آمریکا، مسائل منطقه ای اعم از حوزه بالکان و مناطق پیرامونی کشورمان و همکاری‌های دوکشور در مجامع بین المللی،  اقدامات دو کشور در حوزه واکسن و مبارزه با کرونا از دیگر موضوعات مورد گفتگو وتبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان در این دیدار بود.

311311

کد خبر 1505899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =