شهدای لشگر ۸۴ لرستان الگویی شایسته برای جوانان هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد گفت : شهدای لشگر ۸۴ لرستان الگویی شایسته برای جوانان هستند

 به گزارش خبرآنلاین لرستان،  حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی طی دیدار با فرمانده و جمعی از فرماندهان لشکر ۸۴ پیاده استان لرستان به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی ضمن تبریک روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی و لشکر۸۴ پیاده لرستان در دوران دفاع مقدس اظهار داشت : ماه مبارک رمضان ماه نور و ماه مهمانی خداست ، خداوند می خواهد این سفره معنوی را بگستراند که بندگانش به رشد معنوی برسند و ان شاء الله به ما خداوند توفیق بدهد که بهره کافی را از این ماه ببریم.
 
وی با بیان اینکه از گذشته بدنه اصلی ارتش را جوانان مسلمانی که تربیت یافته  خانواده های مسلمان بودند افزود: همه ما از قبل از انقلاب افرادی را در ارتش می شناختیم که اهل نماز و عبادت بودند و زمانی که ندای امام راحل را شنیدن به ندای امام لبیک گفتند و رهنمودهای حکیمانه امام راحل را هضم کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: علیرغم اینکه ژنرال هایزر ماموریت داشت که ارتش را در راستای نظام سلطه حفظ و از ارتش به عنوان ابزاری برای تقابل و تعارض با مردم استفاده کنند اما موفق نشد و بدنه اصلی ارتش در مقابل مردم ایستادگی نکرد و در همان روز های اول به ملت پیوست و در ۲۱ بهمن نظام سلطه تدارک دیدند علیه امام(ره) و امت کودتا کنند اما نیروهای ارتشی صف خود را جدا کردند و این روز تاریخی را رقم زدند و بقیه ارتش هم به ملت پیوست و رخداد عظیم ۲۲ بهمن ۵۷ بهمن رقم خورد.

وی افزود: هر جا آمریکائیها حضور پیدا کردند که ارتش را در کشورهای دیگر در مقابل مردم قرار دهند موفق شدند ولی تا آخرین لحظات در کشور ایران تلاش کردند تا ارتش را در مقابل مردم قرار دهند ولی ایمان آنها سبب غلبه بر دشمن شد.

وی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی باز دشمن ساکت ننشست و با کودتاهای طراحی شده قصد داشت که ملت ایران و ارتش مردمی آن را به چالش بکشانند اما حمایت های امام راحل از ارتش مانع از این دسیسه ها شد و ارتش بدنه و اقتدار خود را حفظ کرد و خوشبختانه در کنار مردم به خوبی نقش خود را ایفا کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت:  در مناطق عملیاتی جنوب و غرب و شمال غرب شاهد رزم دلاور مردان لشکرهای ارتش جمهوری اسلامی بوده که این حاکی از عمق ایمان و اعتقاد نیروهای ارتش جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه وقتی آمریکایی ها ارتش را در خدمت امام و امت دیدند شعار انحلال ارتش را دادند تصریح کرد: پس از شعار انحلال ارتش توسط دشمنان، امام راحل با دور اندیشی ایستادگی کرد و در ۲۸ فروردین پیامی مبنی بر اینکه ملت و ارتش برادر هستند را صادر کردند بر اساس این پیام مردم باید حرمت ارتش را  نگه دارند و ارتش نیز باید تمام مجاهدت خودش را برای حفظ ملت و مرز های کشور به کار بگیرد که این نشان از ملتزم بودن ارتش ملت در برابر دشمنان بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: ما در ارتش نیروهای زیادی چون شهید فکوری، بابایی، صیاد، کلاهدوز، فلاحی، شیرودی، کشوری، چاغروند، عباس دوران، علیرضا یاسینی و در لشکر ۸۴ نیز شهدایی همچون شهید نقدی، شهید فتح الهی و شهید چاغروند که هر کدام خودشان به تنهایی می توانند الگویی شایسته برای جوانان ما باشند.

وی اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی  در شمال غرب و جنوب و تمامی مرزها برای دفاع از مرزهای کشور از گذشته تاکنون حضور دارند و در این رشادتها لشکر۸۴ نیز همواره پیشرو بوده است به طوری که در عملیات فتح المبین لشکر ۸۴ مسیر ارتباطی لشکر ۱۰ عراق را از کار انداخت و توپخانه لشکرهای عراق را تصرف کرد و برگ زرینی بر جا گذاشت و امروز نیز الحمدالله  لشکر۸۴ با پیشینیه درخشان هم چنان پیشتاز و آماده به کار است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: ارتش جمهوری اسلامی در جهاد خودکفایی و بالا بردن قدرت بازدارندگی در مقابل دشمن بسیار موفق است .

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت ایمان ،خویشتن داری و رشد و کمال سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی در این راستا فعالیت های فرهنگی و دینی ارزشمندی برای کارکنان، افسران و فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی و ارتشیان استان لرستان ایفا کرده است.
 
وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن استان لرستان  خوشبختانه نیروهای مسلح جهت مقابله با این ویروس منحوس در محرومیت زدایی، تهیه بسته های معیشتی در کنار نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج مستضعفین و نیروهای جهادی و انقلابی بسیار خوش درخشیدند.

46

کد خبر 1506081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =