روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان سمنان / واحد های صنفی متخلف پلمپ می شوند

استاندار سمنان از مسوولان خواست: واحدهای صنفی و سوپر مارکت هایی که براساس رنگ بندی شیوع کرونا در استان سمنان باز هستند در صورت تخلف و نقض دستورالمعل های بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس، پلمب شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علیرضا آشناگر در ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان افزود:‌ وضعیت کشور کماکان از نظر شیوع کرونا ویروس نگران کننده است و شیب شیوع این ویروس همچنان صعودی است.

وی خاطر نشان کرد: استان سمنان هم از نظر وضعیت شیوع کرونا ویروس، روند صعودی دارد اگرچه به نسبت دیگر استان‌های کشور، شیب شیوع این بیماری کمتر است که این امر به دلیل آن است که استان سمنان دیرتر از دیگر استان‌ها وارد پیک جدید شیوع کرونا شد و روند شیوع کرونا در استان در هفته های آینده افزایشی خواهد شد.

آشناگر اضافه کرد: هنوز به پیک قبلی شیوع کرونا در استان سمنان نرسیدیم و امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به پیک گذشته نرسیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه رعایت دستورالعمل بهداشتی تنها راهکار مقابله با تداوم شیوع کرونا در استان سمنان است، گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی وظیفه همگانی است و توقع داریم در بحث رعایت دستورالعمل ها، دستگاه های اجرایی با جدیت پای کار باشند.

استاندار سمنان  با بیان اینکهدر وضعیت قرمز کرونایی کارکنان ادارات باید تا ۵۰ درصد به دورکاری بروند تصریح کرد: در صورت انجام نشدن دورکاری ها در ادارات، مسئولیت شیوع این ویروس در اداره برعهده مدیر مجموعه است.

وی بر لزوم تشدید نظارت ها تاکید و اضافه کرد: تیم بازرسی باید حضور بیشتری در واحدهای صنفی مجاز به فعالیت براساس رنگ بندی کرونایی داشته باشند و باید تخلف ها در واحدهای صنفی متخلف که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند ثبت و درچارچوب قانون با اصناف متخلف برخورد شود.

استاندار سمنان ادامه داد: نیروی انتظامی حتما تردد درون و برون شهری را کنترل‌ نماید و در بحث تردد شبانه نظارت ها افزایش یابد.

آشناگر افزود: گزارش شده است که برخی از مشاغل گروه یک که در مناطق وضعیت رنگ بندی قرمز باز هستند دستورالعمل ها بهداشتی را رعایت نمی کنند که باید به این واحدها تذکر داده شود.

استاندار سمنان تصریح کرد: هشدار داده شود که اگر سوپر مارکت ها دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس را رعایت نکنند به طور حتم پلمب می شوند.

48

کد خبر 1506175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =