نصب ۱۰۰ المان شهری در قشم

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، از ساخت و نصب نزدیک به ۱۰۰ المان محیطی شهری در قشم در سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، فرج طهماسبی گفت: نصب المان های محیطی در معابر و میدان ها، یکی از برنامه هایی است که به منظور زیباسازی فضای محیطی و ایجاد محیط شهری شاداب و پویا در دستور کار این مدیریت قرار دارد تا آرامش بصری به شهروندان و گردشگران هدیه شود.
  وی ادامه داد: در همین راستا ۲۸  المان در سال ۹۷ و ۷۰ المان در سال های ۹۸ و ۹۹ در قشم ساخته و نصب شدند.
به گفته طهماسبی، برنامه ریزی و جانمایی برای نصب المان ها در سراسر جزیره انجام شده و به منظور تحقق این برنامه، نصب ۵۰ المان در مرحله نهائی شدن طرح قرار دارد و اجرای آن در سال ١٤٠٠ در دستور کار قرار  خواهد گرفت.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به رنگ آمیزی معابر شهر افزود: نقاشی و رنگ آمیزی معنادار باکس های برق و دیواره ها در شهر قشم از دیگر اقداماتی است که علاوه بر زیبایی حس آرامش را به شهروندان و گردشگران القا می کند و توسط این مدیریت در حال انجام است.
طهماسبی در خصوص نورپردازی شهری اظهار کرد: نور یکی از عناصر کلیدی منظر شهری است که می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت فضا داشته باشد و نورپردازی معابر، میدان ها و فضاهای باز توسط این مدیریت در حال انجام است.
وی ادامه داد: در همین راستا نورپردازی ورودی پارک جنگلی گلستان، تونل نوری نخل زرین، میدان حافظ انجام شده و نور پردازی گلدان‌های صخره ای بلوار ازادگان، میدان امام قلی خان و شهید سردار سلیمانی در مرحله اجرا می باشد و بهره برداری از نور پردازی فضای سبز روبروی باغ گیاه شناسی در اینده نزدیک صورت خواهد گرفت.

46

کد خبر 1506180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =