۱۱ هزار نفر در کیش از خدمات طرح شهید سلیمانی بهره‌مند شدند

مسوول اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش گفت: از ابتدای شروع طرح شهید سلیمانی تا کنون ۱۱ هزار و ۳۷۰ نفر در این جزیره از خدمات طرح بهره مند شدند

به گزارش خبرآنلاین از کیش : حسن مجرد با بیان اینکه ۹ تیم در قالب طرح شهید سلیمانی در این جزیره فعال است اظهار داشت: ۲ تیم مراقبتی وظیفه انجام پیگیری بیماران در منزل و هفت تیم نیز وظیفه رهگیری مراقبت ۱۴روزه بیماران را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شروع طرح تا کنون ۲ هزار و ۴۱۰ فرد در تماس نزدیک با بیماران شناسایی و آزمایش شده‌اند و هشت هزار و ۹۶۰ نفر از اطرافیان بیماران نیز مراقبت های لازم را دریافت کرده‌اند.

مسوول اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش یادآور شد: در این مدت سه هزار و ۷۳۴ نمونه PCR در بیمارستان و چهارهزار و ۷۵۵ نمونه PCR درمرکز منتخب کووید (سرپایی ) و ۶۳۴ تست رپید انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این ارتباط ۴۵۱ خانوار دارای بیمار مثبت نیز تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته اند افزود: از ابتدای طرح تا کنون ، ۴۹بیمار در نقاهتگاه کیش به مدت ۱۴ روز از خدمات این مرکز بهره مند شدند.

وی افزود: تا کنون طرح شهید سلیمانی در چهار گام اجرا شده و گام پنجم نیز با هدف کلی مدیریت و کنترل اپیدمی کووید - ۱۹ از طریق بیماریابی فعال، رهگیری حداکثری و واکسیناسیون عمومی مردم برنامه ریزی شده است .

انجام بیش از ۴۵ هزار بازرسی

مجرد با بیان اینکه بازرسی از بازار و جوامع مختلف از دیگر اهداف طرح شهید سلیمانی است گفت: در چهار گام اجرای این طرح بازار و جوامع مختلف این جزیره ۴۵ هزار و ۹۸۶ بار مورد نظارت و بازرسی قرار گرفته اند.

وی افزود: این نظارت ها شامل ۱۳ هزار و ۶۴۴ توسط تیم های سلامت مرکز توسعه سلامت، ۲۹هزار و۹۸۶ مورد توسط بازرسان ادارات و جوامع مختلف و ۲ هزار و ۳۵۲ بازدید مشترک از مراکز و اماکن تجاری و خدماتی است.

مسوول اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش یادآور شدد: در نتیجه این بازدیدها ۵۴۰ مورد اخطار در راستای تشدید بازرسی‌ها توسط تیم های نظارتی به متصدیان داده شده که از این تعداد ۱۹ محل که به تذکرات توجه نداشتند پلمب شد.

طرح شهید سلیمانی برای اولین بار به به شیوه محله و خانواده محور از ابتدای آذر ۱۳۹۹ آغاز شده است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ شنبه ۲۸ فروردین در این جزیره بیش از سه هزار و ۸۷۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای ۲۲ نفرآنان در روز گذشته تایید شد؛اکنون ۱۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند .

ورود مسافران به جزیره کیش به علت شیوع ویروس کرونا و اعمال محدویت‌ها در نوروز امسال به نسبت نوروز ۱۳۹۸ از ۵۰ درصد کاهش برخوردار شده است.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.
46
کد خبر 1506434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =