آغاز انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۰ از امروز آغاز می‌شود

ایلنا نوشت: متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است با کد دسترسی مندرج در کارنامه به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه مذکور به آدرس www. azmoon. org مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی شده، اقدام نمایند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph. D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۰ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org منتشر شد. 

آن‌دسته از متقاضیانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده اند، می‌توانند از امروز دوشنبه مورخ ۳۰ فروردین تا روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. 

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ داوطلب در آزمون دکتری ۱۴۰۰ مجاز شدند و بدون لحاظ ظرفیت دانشگاه‌ها آزاد اسلامی، امسال ۱۲۰ هزار و ۳۲ نفر در آزمون دکتری دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم پذیرفته خواهند شد. 

مصاحبه‌های تخصصی پذیرفته‌شدگان آزمون دکتری ۱۴۰۰ از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود و به مدت دو تا دو ماه و نیم ادامه دارد. 

بیش از سه برابر ظرفیت، داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معرفی شدند و بر اساس حدنصابی که دانشگاه‌ها تعیین می‌کنند پذیرش انجام می‌شود. 

به عبارت دیگر، مجموعا حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار نفر داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و ۵۰ درصد نمره داوطلب براساس آزمون و ۵۰ درصد نیز بر اساس مصاحبه خواهد بود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله اول معرفی و مرحله مصاحبه، حدنصاب نمره محاسبه خواهد شد.

۲۳۵۲۳۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1506444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =