مهربانی یک کودک در چهارمحال و بختیاری تُرُم‌تای را نجات داد

یک قطعه پرنده شکاری کوچک با نام تُرُم‌تای با احساس مسئولیت و تلاش یک کودک در چهارمحال و بختیاری، پس از تیمار به  دامان طبیعت بازگشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، سنا حیدر زاده" به همراه برادرش، یک پرنده شکاری کوچک با نام ترم‌تای را نجات دادند. این کودکان طبیعت دوست، پس از مشاهده پرنده در کنار رودخانه زاینده رود و با هماهنگی حفاظت محیط‌زیست شهرستان سامان و پس از مداوا، آن را به طبیعت بازگرداندند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ارتباط با این عمل فرهنگی گفت: پرورش افرادی فعال و آگاه به حساسیت‌های محیط‌زیستی و ایجاد حس مسئولیت برای حفاظت از طبیعت در کودکان، از اهداف عالی آموزش‌های محیط‌زیستی است. شهرام احمدی افزود: برای ترویج و تشویق بیشتر کودکان، از این اقدام محیط زیستی تقدیر خواهد شد.
 
گفتنی است ،تُرُم‌تای از باهوش‌ترین پرندگان شکاری به شمار می‌رود که از نظر شمایل و حالات رفتاری شباهت بسیاری به شاهین دارد و در اصطلاح به آن شاهین کوچک می‌گویند. این پرنده در مناطق باز و ناهموار، نواحی باتلاقی، تپه های شنی و صخره های ساحلی دیده می‌شود و به طور معمول از ارتفاع کم و با سرعت بسیار زیاد به شکار خود حمله می‌کند.

46

کد خبر 1506792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =