کاهش۱۱درصدی تردد شبانه در قزوین

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از کاهش ۱۱درصدی ترددهای شبانه در این شهر طی قرنطینه هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: در پی اعمال محدودیت‌های قرنطینه اخیر در هفته گذشته، میزان تردد شبانه در شهر قزوین ۱۱/۶درصد نسبت به هفته پیش از آن کاهش یافت.

او افزود: بر اساس این آمار ۱۴/۵درصد کاهش در راه‌های عبوری نظیر بلوار شهید سلیمانی، شهید بهشتی و شهید باهنر بود و ۸/۶درصد کاهش در ترددهای مرکز شهر اتفاق افتاده است.

این مسئول با بیان اینکه در این مدت ترددهای کل روز ۴/۹درصد کاهش یافت، اضافه کرد: ۵/۳درصد کاهش در راه‌های عبوری و ۴/۲درصد کاهش در مرکز شهر رخ داد.

زرآبادی‌پور بیان کرد: مقایسه هفته گذشته با مدت مشابه سال ۹۹ نشان می‌دهد تردد شبانه در شهر قزوین حدود ۳۳/۵درصد کاهش داشته است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در راه‌های عبوری ۲۴/۲درصد کاهش تردد و در مرکز شهر ۴۲/۸درصد کاهش رخ داده است.

او گفت: اما بر اساس همین مقایسه، تردد روزانه در شهر طی هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل حتی با افزایش نیز همراه بوده به طوری که ۴/۳درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: میزان افزایش تردد روزانه در راه‌های عبوری ۳/۶۷درصد و در مرکز شهر ۴/۹۶درصد بوده است.

او با بیان اینکه سال گذشته با اجرای قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها مردم به واقع همراهی کردند، ادامه داد: سال گذشته همین امر منجر به کاهش ترددها شد؛ اما امسال نسبت به سال گذشته حتی با افزایش تردد روازنه نیز روبه‌رو هستیم.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: گرچه هفته قبل نسبت به هفته پیش از آن کاهش تردد داشته‌ایم اما به اندازه کاهش تردد در مدت مشابه سال قبل نبوده است و در واقع می توان گفت که اثرگذاری محدودیت‌ها منوط به همراهی مردم و کاهش ترددهای آنان است.

46

کد خبر 1506852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =