بیش از ۲هزارتن مرغ گرم در بازار قزوین توزیع شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۲هزار و ۳۳۱تن مرغ گرم در فروردین ماه امسال با هدف تنظیم بازار در این استان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر گفت: این میزان مرغ معادل یک میلیون و۲۱۰هزارو۳۰قطعه مرغ است که از کشتارگاه‌های استان به مراکز عرضه گوشت مرغ ارسال شده است.

او با بیان اینکه استان قزوین در تامین گوشت مرغ با مشکلی روبرو نیست اظهارکرد: تولید مرغ دوبرابر نیاز این استان، سبب شده تا با تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور بخشی از تولیدات به خارج از استان ارسال شود.

خمسه تصریح کرد: در این مدت ۶۰۲تن مرغ گرم از کشتارگاه‌های قزوین به استان‌های دیگر کشور ارسال شده تا هموطنان با مشکلی در این خصوص مواجه نباشند.

او به میزان۲میلیون جوجه‌ریزی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با هدف تامین گوشت مرغ استان، سال گذشته برای اولین بار بیش از ۲میلیون جوجه ریزی در مرغداری‌ها انجام شد.

خمسه خاطرنشان کرد: بازدید و نظارت‌های شبانه روزی از کشتارگاه‌های مرغ استان قزوین سبب شده تا برخی از روزها میزان توزیع مرغ در بازار به ۲۱۰تن در روز برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: روند تولید و تامین مرغ در بازار استان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و شهروندان قزوین از این بابت نگران نباشند.

46

کد خبر 1506859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =