۰ نفر
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
شرایط بحرانی کرونا و تست کرونا در منزل!

از زمانی که کرونا پا به زندگی ما گذاشته است، بیش از یکسال می‌گذرد. حالا از پیر و جوان، بزرگ و کوچک می‌دانند که تست کرونا چیست و چه اهمیتی دارد؟ در روزهای ابتدایی حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که قرار است مدت زمانی طولانی با ویروس کووید-۱۹ این چنین سخت درگیر باشیم. همه چیز شبیه سرماخوردگی ساده بود، اما علائم کمی شدت داشت.

مدتی که گذشت، متوجه قدرت شیوع آن شدیم. کمی بعد دریافتیم که این ویروس به سادگی  وارد بدن می‌شود. با بالا رفتن آمار مرگ و  میر، به این نکته پی بردیم که این بیماری به راحتی می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد. حالا بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از خدمت تست کرونا در منزل بهره ببرند. چرا که این ویروس وحشی‌تر از روزهای ابتدایی خود شده است و به طور باور نکردنی در سراسر کشور و جهان جولان می‌دهد. ‌  

آیا امکان انجام تست کرونا در خانه وجود دارد؟

با توجه به شرایط کنونی کشور، در خانه ماندن بیش از هر زمان دیگری توصیه می‌شود. هر بار که از منزل خارج می‌شوید در تماس با افراد و اشیا مختلفی قرار خواهید گرفت. استفاده از ماسک، دستکش یکبار مصرف و ضدعفونی کردن دست‌ها تا حدود زیادی از شما در برابر ابتلا به این بیماری محافظت خواهد کرد. با این حال ریسک ابتلا به این بیماری وجود دارد، چرا که نمی‌توان همه موارد را کنترل کرد. حالا سوال مهم اینجا است، وقتی با علائم رایج کرونا مواجه می‌شویم، چطور می‌توان بدون مراجعه به مراکز درمانی، تست کرونا را انجام داد؟

مراجعه به مراکز درمانی تبدیل به یک معضل شده است. حالا دیگر جرات نمی‌کنیم از جلوی درب بیمارستان‌ها عبور کنیم، ترجیح می‌دهیم به آنسوی خیابان رفته تا به مقصد برسیم. گاهی اوقات فرد به دلیل بیماری زمینه‌ایی به مرکز درمانی مراجعه کرده، اما مبتلا به کرونا شده و دیگر اعضا خانواده را نیز درگیر کرده است. چطور می‌توان از بروز چنین شرایطی جلوگیری کرد؟   به منظور کاهش مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی، بسیاری از آزمایشگاه‌ها و موسسات پرستاری، اقدام به آزمایش کرونا در منزل کرده‌اند. به این ترتیب دیگر لازم نیست از منزل خارج شوید و در مکان آزمایشگاه حضور داشته باشید.

برای این منظور می‌توانید درخواست خود را به صورت کاملا رایگان در سایت هوم کا ثبت نمایید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و در این زمینه مشاوره رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد.

آزمایش کرونا در خانه

وقتی صحبت از تست کووید-۱۹ در منزل می‌شود، یعنی قرار است تست PCR انجام شود. در حال حاضر نام این آزمایش را بیش از سایر آزمایش‌های دیگر می‌شنویم. از این تست به عنوان معتبرترین آزمایش برای تشخیص کووید-۱۹ یاد می‌شود.

انجام آن چندان پیچیده نیست، با این حال دغدغه‌های خاص خود را دارد. اولین سوال این است که آیا باید برای انجام آن، ناشتا باشیم؟ خیر، این آزمایش شرایط خاص تغذیه‌ایی ندارد. از دیگر سوالات رایج این است که آیا باید این تست در زمان خاصی انجام شود؟ خیر، هر زمان که احساس کردید به این تست نیاز دارید، می‌توانید برای انجام آن اقدام نمایید. سوال بعدی این است که آیا نمونه‌گیری درد دارد؟ خوشبختانه  پاسخ خیر است، اما نمی‌توان گفت نمونه‌گیری راحتی در انتظار شما خواهد بود.

برای انجام این آزمایش به نمونه ترشحات حلق یا بینی نیاز است. برای اینکه نتیجه آزمایش از صحت و اعتبار بالایی برخوردار باشد، نمونه‌گیری از اعماق حلق و بینی انجام خواهد شد. حالا سوال اینجا است که چگونه نمونه‌گیری انجام می‌شود؟ برای این منظور تکنسین، سواپ پنبه‌ایی را از طریق حفره بینی یا دهان به داخل بدن، وارد خواهد کرد. شاید بپرسید چرا عده‌ایی نمونه‌گیری برای تست پی سی آر را سخت می‌دانند؟ سواپ چیزی حدود ۱۵ سانتیمتر دارد و قرار است به اعماق حلق و بینی هدایت شود، در طی آن شاید درد نداشته باشید، اما حس خوبی نیز نخواهید داشت. بخصوص اینکه تکنسین، سواپ را به مدت ۱۵ ثانیه به صورت دورانی در اعماق حلق و بینی حرکت خواهد داد.

1

آیا تست آنتی بادی کرونا در منزل انجام می شود؟

آزمایش آنتی بادی، نیز از دیگر تست‌هایی که ممکن است پزشک معالج آن را تجویز نماید. برای انجام این تست به نمونه خون نیاز است. نمونه خون به صورت ساده و از طریق ورید بازویی انجام خواهد شد. بنابراین نمونه‌گیری در منزل به سادگی امکان پذیر است. فراموش نکنید برای اینکه بفهمید به این بیماری مبتلا شده‌اید یا نه، صرفا باید اقدام به انجام تست پی سی آر نمایید. آزمایش آنتی بادی به منظور بررسی وضعیت سلامت بدن و  بیماری انجام خواهد شد و نمی‌تواند تشخیص دهد که آیا فرد به بیماری مبتلا است یا خیر؟   بسیاری از متخصصان به منظور بررسی دقیق‌تر، هر دو آزمایش را با هم تجویز می‌کنند. برای این منظور می‌توانید از پکیج ویژه تست پی سی آر و آنتی بادی هوم کا بهره ببرید.

هزینه آزمایش کرونا در منزل

قیمت آزمایش کرونا در مراکز خصوصی و دولتی براساس تعرفه‌ایی است که از سوی سازمان‌های ذیربط اعلام می‌شود. برای اطلاع از هزینه این آزمایش در خانه یا محل مورد نظر، بهتر است با کارشناسان ما در مجموعه هوم کا تماس بگیرید تا اطلاعات با جزییات در اختیار شما قرار گیرد.

بسیاری از سازمان‌های بیمه‌ایی بخشی از مبلغ آزمایش را پوشش می‌دهند. برای این منظور لازم است، قبض مربوط به بیمه برای شما صادر شود. با ارائه آن به سازمان بیمه‌ایی مورد نظر می‌توانید، بخشی از مبلغ را دریافت نمایید.   از آنجا که قوانین شرکت‌های بیمه‌ایی با یکدیگر متفاوت است، باید با شرکت مورد نظر تماس گرفته تا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تست کرونا در منزل با هوم کا

شاید بخواهید بدانید چرا باید از خدمت تست کرونا در منزل هوم کا بهره ببرید؟   برای انجام این آزمایش در خانه یا محل کار، انتخاب‌های متعددی خواهید داشت. اما هوم کا سعی کرده است خدمات درمانی، مراقبتی و آزمایشگاهی خود را با کیفیتی مطلوب و قیمتی متعادل در اختیار مخاطبان خود قرار دهد. به همین دلیل آزمایشگاه‌های معتبر را شناسایی کرده و با آنها همکاری دارد. همچنین برای انجام کلیه خدمات خود از کارشناسان با تجربه بهره برده است. کافی است همین حالا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید یا به آدرس www.homeca.ir مراجعه نموده و سفارش خود را ثبت نمایید.

۲۱۲۱

کد خبر 1506887