آنالیز وزنه بردارهای تیم ملی در مسابقات تاشکند

محسن حیدریان مربی و کارشناس وزنه برداری در گفتگو با خبرآنلاین وضعیت ملی‌پوشان را در مسابقات آسیایی تاشکند بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند شرکت خواهد کرد. محسن حیدریان مربی و کارشناس وزنه برداری درباره وزنه برداران ایرانی در این مسابقات گفت: شانس ملی‌پوشان ما در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا که در تاشکند برگزار می‌شود خوب است. از دیدگاه من از بین ۹ وزنه‌برداری اعزامی به مسابقات ۷ نفر می‌توانند صاحب مدال مجموع شوند و اگر حافظ قشقایی هم آسیب نمی‌دید تیم ما حتما روی سکو می‌رفت.

او درباره کسب سهمیه المپیک هم گفت: در مورد کسب سهمیه المپیک این مسابقات برای کیانوش رستمی و سهراب مرادی بسیار حائز اهمیت است. چون حکم این مسابقه رنک گلد دارد و امتیازش طلایی است و این دو نفر هم در تلاش هستند تا بالاترین امتیاز را بگیرند و بتوانند دومین سهمیه المپیکی را صاحب شوند. دیدگاه من این است که سهراب شرایط بهتری دارد. علی داوودی هم سهمیه‌اش را قطعی کرده است.

حیدریان در ادامه گفت: در مورد مصطفی جوادی هم او در چند ماه گذشته تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشت و در اردوها توانست وزنه‌های ۱۵۵ و ۱۹۵ را بزند. البته به نظرم او ۲۰۰ دو ضرب هم می‌تواند بزند. او چهار رقیب خیلی جدی دارد؛ اولین و جدی‌ترین رقیبش «شی جیانگ» است که رکورددار المپیک است و رکوردش ۱۶۸ یک ضرب و ۱۹۵ دو ضرب است. یک رقیب دیگر هم از چین و دو رقیب از ژاپن و کره جنوبی دارد که همگی روی ۱۵۵ یک ضرب و ۱۹۵ دو ضرب با خود مصطفی رقابت می‌کنند. امیدوارم مصطفی بتواند در وزنه گرفتن و در انتخاب وزنه‌ها دقیق عمل کند و وزنه‌های اولش را بزند. ایمان دارم که می‌تواند صاحب مدال شود و دست پر برگردد. برای تمامی ملی‌پوشان آرزوی موفقیت دارم. این نفرات در ماه‌های گذشته زحمات زیادی کشیدند و امیدوارم همه دست پر برگردند.

256 251

کد خبر 1506958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =