آغاز واکسیناسیون عمومی کرونا در سمنان از اردیبهشت ماه

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از آغاز واکسیناسیون گروه‌های سنی علیه کرونا از اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان نوید دانایی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران استان گفت: واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ، جانبازان و افراد مسن نگهداری شده در خانه‌های سالمندان و بیماران خاص تا پایان هفته به اتمام می‌رسد و در روزهای آغازین اردیبهشت ماه ،  واکسیناسیون سایر گروه های سنی علیه کرونا  آغاز خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به برخی طرح های عمرانی تکمیل شده در این دانشگاه گفت : دو باب آزمایشگاه تشخیص ویروس شناسی کرونا و خوابگاه دانشجویی در دامغان از جمله این طرح ها بود.

به گفته وی ، پارسال ۷۲ پروژه‌  بهداشتی در مناطق مختلف تحت پوشش این دانشگاه تکمیل شد و شش پروژه هم امسال به بهره برداری خواهد رسید.

دانایی توسعه تخت‌های ویژه برای بیماران کرونایی را یادآور شد و گفت: پارسال ۴۲ تخت ویژه به ظرفیت دانشگاه اضافه شد که۱۰ تخت در دامغان، ۱۲ گرمسار، ۲۰ در سمنان بود.

دانایی با اشاره به تامین ۸۰ درصد تجهیزات بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر اظهار امیدواری کرد: این بیمارستان در سال ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: پروژه اورژانس بیمارستان امیرالمومنین سمنان هم با ۲۰ تخت و مساحت هزار متر مربع در مراحل پایانی ساخت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان اظهار امیدواری کرد : امسال مرکز رادیو تراپی و تشخیص و درمان سرطان هم به بهره برداری برسد.

به گفته دانایی ، ساخت و طراحی بیمارستان دوم دامغان با همکاری بخش خصوصی و خیران امسال به بهره برداری می‌رسد.

پایان خانه‌های بهداشت کانکسی در سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بستری شدن ۵۴ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۴۸ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان خبر داد.

دانائی با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی بخشی از اقشار جامعه از دستگاه‌های ذی‌ربط خواست با متخلفان این بخش برخورد کنند.

وی از برپایی تجمع‌ها به عنوان عاملی موثر در سیر صعودی مبتلایان در استان نام برد و افزود: بر اساس قوانین در حال حاضر برپایی هرگونه اجتماع در سطح استان ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در ۶ شهرستان تحت پوشش این دانشگاه گفت:: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۳ هزار و ۱۲۴ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: در ۴۸ ساعت گذشته و از ۳۰ لغایت ۳۱ فروردین ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۴ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند وبه این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به پنح هزار و ۴۶۴ نفر رسیده است .

دکتر دانایی با اشاره به تست مثبت بسیاری از مراجعیان از طریق سرپایی گفت: ۱۷ هزار و ۶۶۰ بیمار کرونایی مناطق تحت پوشش این دانشگاه به صورت سرپایی شناسایی شدند.

حضور بر سر صحنه حوادث در سمنان به کمتر از پنج دقیقه رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۴۵۵۶ نفر رسید.

وی از توسعه قابل توجه خدمات اورژانسی در این دانشگاه خبر داد و گفت: با سامانه یک‌پارچه‌ای که اخیرا طراحی شده عملا خدمات پیش‌بیمارستانی ما سرعت بالایی گرفته است به طوری که سرعت حضور بر سر صحنه در این بخش در استان به کمتر از پنج دقیقه رسیده که عدد بسیار مناسبی است.

دکتر دانایی از توسعه خدمات اورژانس ۱۱۵ به عنوان عاملی موثر در سلامت شهروندان نام برد و تصریح کرد: خوشبختانه در سال ۹۹ اقدامات بسیار خوبی در این بخش در استان اجرایی شد که الکترونیکی کردن خدمات این بخش یکی از مهمترین آنها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از پایان خانه‌های بهداشت کانکسی در مناطق تحت‌پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: با آماده‌سازی و افتتاح خانه بهداشت دهنمک عملا در حوزه این دانشگاه به عمر خانه‌های بهداشت کانکسی پایان داده شد.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر دو پایگاه اورژانس جاده‌ای در مناطق تحت پوشش دانشگاه ساخته شده افزود: با خدمات‌دهی این مراکز و از جمله مرکز راه‌اندازی شده در دهنمک سطح خدمات کیفی در منطقه ارتقا بیشتری پیدا می‌کند.

48

کد خبر 1506962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =