معاون سیاسی استاندار همدان: متخلفان ممنوعیت های کرونایی مجازات می شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: با متخلفانی که محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی را نقض کنند برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در  نشست اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اعلام اینکه در راستای کنترل ترددها می توان از ظرفیت بسیج نیز بهره گرفت، افزود: با تشدید محدودیت ها، باید نسبت به کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و آمار ورودی به بیمارستان ها اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید شاهد عادی انگاری از سوی مردم، افزایش تردد شبانه خودروها و ترددهای بین شهری در شرایط قرمز کرونایی باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان اضافه کرد: با وجود قرار داشتن در شرایط قرمز و ضرورت اعمال ممنوعیت تردد اما همدان طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظر فراوانی تردد رتبه پنجم کشور را داشته است که این وضعیت شایسته استان همدان نیست.

آزادبخت با تاکید بر اینکه خروجی این جلسات باید به کاهش آمار ورودی به بیمارستان ها ختم شود، اظهار داشت: گزارش هایی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی و عزا به دست رسیده است در حالیکه برگزاری هر گونه تجمع طبق مصوبه ستاد ملی کرونا ممنوع است و باید این مراسمات را به صفر رسانده و با متخلفان نیز برخورد قانونی کرد.

وی تصریح کرد: هرگونه تجمع به هر عنوانی ممنوع بوده و برای مراسم های مذهبی از جمله شب های احیا نیز ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تصمیم به برگزاری مراسم در فضای باز به مدت ۲ ساعت گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا حُکم قانون را دارد بنابراین همه مکلف به اجرای آن بوده و کسی نمی تواند مصوبه ای بر خلاف آن وضع کند.

آزادبخت افزود: محدودیت و ممنوعیت هایی برای سازمانها در نظر گرفته شده که مجدد باید این موارد به مدیران این دستگاه ابلاغ شود چرا که مدیران مسئول مستقیم اجرای این مصوبات در مجموعه محل فعالیت بوده و فرمانداران هم به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها بر چگونگی اجرای این مصوبات نظارت دارند.

وی تاکید کرد: یکی از محوریت فعالیت ها برای پیشگیری از شیوع کرونا اقناع سازی و همراه کردن مردم با اطلاع رسانی درباره کرونا است که در این راستا باید با حضور مسئولان در میزگردهای خبری، انعکاس هشدارها، توصیه ها و اطلاعات مورد نیاز، فضای روانی جامعه را تحت تاثیر قرار داد.

معاون استاندار همدان از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست با مستند سازی وضعیت کنونی استان در مصاحبه با مسئولان، کادر درمان و بیماران بستری در بیمارستان ها ، خانواده ها را نسبت به این موضوع حساس کرده تا شاهد عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی نباشیم.

آزادبخت ادامه داد: مسئولان به بروز دشواری هایی برای مردم ناشی از اعمال محدودیت ها کرونایی واقف هستند اما در صورت اعمال نشدن این محدودیت ها به طور حتم باید تاوان سختی داده و شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میر عزیزانمان باشیم.

وی رعایت دورکاری و حضور یک سوم کارکنان در ادارات، تشدید بازرسی از اصناف و برخورد با واحدهای متخلف، جلوگیری از برگزاری هر گونه مراسم با همکاری ناجا و بسیج، فعال شدن روابط عمومی ادارات و اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا همچنین اعلام وضعیت کنونی شهر از طریق بلندگوهای و خودروهای آتش نشانی با گشت زنی در نقاط مختلف شهر را خواستار شد.

48

کد خبر 1507014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =