شرکت صنایع غذایی خرم آباد وارد مدار تولید می شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: شرکت صنایع غذایی خرم‌آباد نیمه نخست امسال با قابلیت کشتار ۶ هزار قطعه مرغ در ساعت بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، اسفندیار حسنی مقدم" در جریان بازدید از شرکت صنایع غذایی راتا مهر اظهار داشت: این واحد تولیدی یک ظرفیت خوب در زمینه کشتار، بسته بندی، ذخیره‌سازی و تولید محصولات دانش‌بنیان است که در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار بنا شده و دارای سه سالن به مساحت هشت هزار متر مربع است.

وی با اشاره به ظرفیت لرستان در تولید گوشت قرمز، مرغ و انواع آبزیان اضافه کرد: سالانه ٣٠ هزار تن گوشت قرمز ، ۲۸ هزار تن انواع آبزیان  و ٨٠ هزار تن گوشت مرغ در این استان تولید می‌شود که بخشی از این تولیدات مازاد مصرف استان است و به صورت زنده و فرآوری نشده از استان خارج می‌شود.

حسنی مقدم ادامه داد: بنابراین راه اندازی این شرکت امری ضروری است تا با بسته بندی محصولات، ضمن ایجاد اشتغال، درآمد بیشتری برای بهره برداران استان محقق شود.

وی تصریح کرد: تجهیزات به کار گرفته شده در این کشتارگاه به روز  و قابلیت صادرات گوشت مرغ به کشورهای آسیایی و اروپایی با گرفتن مجوز های لازم برای  آن امکانپذیر است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و حمایت های سازمان جهاد کشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک کشاورزی استان طی ۶ ماه آینده این شرکت وارد مدار تولیدو زمینه اشتغال مستقیم ۱۵۰ نفر فراهم می شود.

46

کد خبر 1507162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =