ارزیابی کاربران از واردات واکسن کرونا؛ از وظیفه دولتی تا کمک بخش خصوصی

کاربران زیادی اعتقاد دارند نباید واردات واکسن و واکسیناسیون عمومی را در اختیار بخش خصوصی قرار داد چون ایجاد رانت می شود و دولت باید خود پیشقدم این امر شود. در مقابل برخی دیگر از کاربران اعتقاد دارند که بخش خصوصی سریع‌تر و بهینه‌تر می‌تواند واردات واکسن را انجام داده و گروه سومی معتقدند می‌توان روشی با تلفیق از واردات دولتی و خصوصی در پیش گرفت تا به سرعت همه مردم در مقابل کرونا واکسینه شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از آنکه نظرخواهی ما درباره ارزیابی کاربران از واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی منتشر شد، بسیاری از مخاطبان در این باره نظر دادند.

مخاطبان در این باره اظهارنظر کردند که آیا واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی و اتاق بازرگانی تهران، کار درستی است یا نه و اگر درست است شرایط توزیع این واکسن وارداتی چگونه باید باشد.

یکی از مهمترین نظراتی که کاربران درباره آن به گفتگو پرداختند درباره «عملکرد خوب بخش خصوصی در واردات واکسن» است. این بخش از کاربران معتقدند واردات واکسن چون در اختیار دولت نیست و بخش خصوصی در این بخش عهده دار آن است، عملکرد بهتری از بخش دولتی را شاهد خواهیم بود. این قبیل کاربران می گویند دولتها کفایت واردات واکسن را ندارند و واردات واکسن توسط بخش خصوصی یعنی ملت از جیب خود، کالای سلامت مورد نیاز خویش را تامین کند.

این نظر، مخالفان سفت و سختی هم داشت. برخی از کاربران اعلام کردند چون در هیچ جای دنیا بخش خصوصی برای واردات واکسن پیشقدم نشده، این کار باعث ایجاد مشکلاتی از جمله رانت و فساد می شود. مخاطبی در این باره نوشته: «مشکل پولی بودن یک طرف ،من منتظرم به زودی چند پرونده تشکیل شود که چند شرکت خلق الساعه مقادیر زیادی ارز از دولت دریافت کرده اند و بجای وارد کردن واکسن ،به خرید ملک در کانادا و ترکیه و امارات پرداخته اند و نامشان میشود سلطان واکسن و ما هم هیچ ...ما نگاه ..»

فرابین در این باره نوشته: «۲۵۰تا۳۰۰ درب کارخانه‌ی شرکت وارد کننده است تا بیاد برسه دست مصرف‌کننده به لطف دلال بازی حداقل بیست برابر میشه،کجای دنیا این کارو کردن؟چرا ما همیشه اصرار داریم مشکلات رو یه جور متفاوت از دنیا حل کنیم؟»

این بخش از کاربران معتقدند کار واکسیناسیون عمومی در مقابل بیماری کرونا کاری دولتی است و باید به صورت رایگان صورت گیرد.

نگاه سومی هم وجود دارد. علی یکی از کاربرانی است که می تواند نماینده این نوع نگاه تلقی شود. علی راه حل سومی را برگزیده و می گوید از هر دو روش دولتی و خصوصی برای تامین واکسن می توان استفاده کرد. او نظر داده: «کار بسیار خوبی است. واکسیناسیون رایگان دولتی+ واکسیناسیون پولی خصوصی در کنار هم سرعت واکسیناسیون رو افزایش میده.»

فرزین هم کاربر دیگری است که نظر علی را تایید کرده و به روش تلفیق واردات خصوصی و دولتی اعتقاد دارد. او نوشته: «درسته که وظیفه دولته و باید رایگان باشه ... ولی اونطوری زمان از دست میره... حداقل با واردات شرکتی میشه تا حدودی جوابگو نیاز مردم شد و زمان رو از دست نداد.»

کیارش هم نوشته: کاملا موافقم هم کمکی به دولته هم افرادی که میتونن هزینه کنن با خریدش سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا میکنه.

برخی از کاربران هم پیش دویده اند که واکسن پولی کجا می فروشند؟ ما خریداریم!

47231

کد خبر 1507163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =