۰ نفر
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
‍ شکارچی حیوانات اشترانکوه دستگیر شد

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه از دستگیری یک نفر شکارچی حرفه ای سابقه دار در شهرستان دورودکه اقدام به شکار حیوانات وحشی نموده بود خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حسن سالاروند در این رابطه گفت: با رصد اطلاعاتی و اخذ گزارش از همیاران محیط زیست مبنی بر شکار گونه های جانوری توسط این متخلف زیست محیطی، بلافاصله با اخذ دستور از مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی، بازرسی از منزل این متخلف صورت گرفت.

سالاروند اظهار داشت: در این بازرسی سه عدد تاکسیدرمی قوچ و میش، دو قطعه کبک تاکسیدرمی شده، مقداری گوشت شکار، لاشه دو قطعه کبک و مقادیری فشنگ از منزل این متخلف کشف و ضبط گردید.

سالاروند با اشاره به سابقه شکار غیر مجاز این فرد و محرز بودن تخلفات وی گفت: این شکارچی غیر مجاز بلافاصله با دستور مقام قضایی بازداشت گردید.

وی اظهار داشت: پرونده این شکارچی با سابقه پس از تنظیم صورتجلسه جهت رسیدگی بیشتر به دادگستری ارجاع گردید و موارد کشف شده از منزل وی تا صدور حکم قطعی به صورت امانی نزد این اداره باقی می مانند.

وی با اشاره به جرایم سخت زیست محیطی و قضایی برای شکار حیوانات وحشی اظهار داشت: محیط‌بانان این منطقه هیچگونه مماشاتی را با متخلفین زیست محیطی نداشته و با دشمنان تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی این منطقه به شدت برخورد خواهند نمود.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه از تمام دوست داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

46

کد خبر 1507202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =