درخواست استاندار البرز برای تکمیل بیمارستان های نیمه تمام استان

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: همه در کنار هم برای سلامت مردم تلاش می کنیم و امید است تلاش های اعضای ستاد ملی و زیر مجموعه آن در استان ها موجب اعتلای سلامت کشور شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اظهار امیدواری از اینکه با دعای خیر مومنان و تلاش های دانشمندان جمهوری اسلامی ایران برای تامین و تهیه واکسن بر این بیماری فائق آییم، افزود: البرز به استان انصار معروف است، استانی مهاجرپذیر که پس از پایتخت استان اول کشور در مهاجرپذیری است.
وی ادامه داد: البرز متراکم ترین استان کشور با ۵۲۲ نفر جمعیت در هر کیلومتر مربع است و البته کرج با ۱۰ هزار نفر در هر متر کیلومترمربع و فردیس بالغ بر ۹ هزار نفر در هر کیلومتر مربع است.
شهبازی با اشاره به اینکه روزانه بیش از یک میلیون تردد از محورهای البرز صورت می گیرد، گفت: البته وزیر محترم بهداشت اشراف کاملی به شرایط البرز دارند چراکه چندین بار در این استان حضور داشته و طی مکاتبات و ارسال گزارش های مستمر بر روند آگاه تر هستند.
وی افزود: البرز هاب دارویی کشور است و ۴ واکسن مطرح در کشور در حوزه جغرافیایی البرز در حال مطالعه و تهیه هستند.
استاندار البرز با قدردانی از دغدغه ها، نگرانی ها، عشق و سوز و گداز وزیر محترم بهداشت برای سلامت مردم کشور، گفت: اسنجام و هم نوایی و اسنجامی که در ستاد ملی وجود دارد و وزرای محترم با صداقت کامل به تلاش مضاعف برای مقابله با این بیماری می پردازند.
وی افزود: جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور نیز گرفتار این بیماری منحوس شدند و بسیار قابل تقدیر است که ایشان حتی در بستر بیماری نیز با امضای خود دستورات لازم را جهت اقدامات فوری برای مقابله با کرونا صادر می کنند و بر روند جلسات و اعمال مصوبات نظارت جدی دارند.
شهبازی گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه نشین دارد و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان های کشور داریم و با سیستان و بلوچستان هم رده هستیم.
وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید البرز دارای ۲ هزار تخت بیمارستانی بود ولی اکنون این رقم به ۳۶۰۰ تخت رسید ولی متاسفانه رشد جمعیت از این اقدامات فراتر رفته است.
استاندار البرز اضافه کرد: ما حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در البرز داریم و جمعیت شناور بسیاری نیز داریم و از ابتدای تاسیس این استان پایه و اساس محکمی در خصوص ارتقا سرانه ها نداشته است.
وی گفت: با توجه ویژه رییس جمهور محترم و افزایش اعتباری که توسط رییس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفت پایه اعتبارات عمرانی البرز افزایش یافت.
شهبازی افزود: اعضای شورای تامین استان همراهی بسیار خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشته اند و جای خرسندی دارد که از بدو شیوع کرونا همه با اتحاد و انسجام برای مقابله با کرونا بسیج شدند و حتی طی رایزنی های بنده یک محموله کمک های انسان دوستانه از چین به البرز رسید.
وی با قدردانی از تلاش های مجاهدانه کادر بهداشت و درمان استان، گفت: در موج های اول، دوم و سوم البرز سربلند بود و همه پای کار بودند.
استاندار البرز با بیان اینکه البرز به لحاظ لوازم بهداشتی و ضد عفونی کننده هیچ کمبودی ندارد و مملو از این امکانات است، افزود: این استان قطب مولد برای تولید الکل است که بتازگی راه اندازی شده اند و ۵ واحد جدید ایجاد شد.
وی گفت: در فردیس بعنوان یک شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فاقد بیمارستان یک پروژه ۲۶۰ تختی با رشد ۷۵ درصدی در انتظار توجه ویژه است.
شهبازی افزود: ۳ بیمارستان توسط بخش خصوصی آغاز شده و درخواست می شود در خصوص مجوز و حمایت از آنها درخواست توجه داریم.
وی گفت: بیمارستان طالقان که طی دستور از وزیر محترم بهداشت ظرف دو روز مجوز گرفت و رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز تقبل اعتبار کرد، در انتظار عنایت ویژه است.
استاندار البرز با قدردانی از نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، افزود: همه در کنار هم برای سلامت مردم تلاش می کنیم و امید است تلاش های اعضای ستاد ملی و زیر مجموعه آن در استان ها موجب اعتلای سلامت کشور شود.
شهبازی افزود: همچنین کمال قدردانی را از نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج و ائمه محترم جمعه و جماعات استان که ساعی و کمک کار هستند و ما را بعنوان فرمانده مقابله با کرونا همراهی می کنند، دارم.

48

کد خبر 1507310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =