قاچاق کالا و "خام فروشی" مهم‌ترین مانع بر سر راه تولید ملی است

معاون توسعه مدیریت استاندار خراسان شمالی گفت: نبود برنامه ریزی جامع در حوزه صادرات و واردات٬ خام فروشی، ورود کالاهای بی‌کیفیت و قاچاق به کشور و بی اعتمادی و نبود خودباوری در بین تولیدکنندگان از مهم ترین موانع تولید است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : علی بیک زاده امروز در نشست ستاد فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی با تاکید بر لزوم آمادگی همه دستگاه‌هیا کشور برای تحقق شعار سال اظهار داشت: تنها نسخه شفابخش برای کشور مردمی کردن اقتصاد است زیرا با واگذاری اقتصاد به مردم مسیر توسعه سریع تر طی می‌شود.

وی افزود: در چند سال اخیر محوریت اصلی شعار سال مقام معظم رهبری اقتصادی است که این امر نشان از اهمیت اقتصاد در توسعه کشور دارد. انتخاب شعار سال عالمانه، کارشناسی و بسیار دقیق بوده چون مبتنی بر مشکلات کشور است و تحقق آن راهگشای این مشکلات خواهد بود

معاون استاندار خراسان شمالی تولید را محور توسعه کشور دانست و اظهار داشت: شعارهای مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تعیین شده لذا منشا موانع و محدودیت‌های موجود بر سر راه تولید باید شناسایی شده تا در جهت تحقق شعار گام برداریم.

وی به موانع تولید اشاره و تاکید کرد: وجود مقررات دست پاگیر، بروکراسی پیچیده اداری، نبود برنامه ریزی جامع در حوزه صادرات و واردات، نبود بانک اطلاعاتی از میزان تولیدات، خام فروشی، ورود کالاهای بی‌کیفیت و قاچاق به کشور و بی اعتمادی و نبود خودباوری در بین تولیدکنندگان و سرمایه گذاران از مهم ترین موانع تولید است.

بیگ زاده راهکارهای برداشتن موانع تولید را اعطای مشوق، ارائه تسهیلات، راه اندازی سامانه جامع صادرات، تسهیل فرآیندهای اداری، معافیت های مالیاتی، تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت، تقویت تعاونی ها و تکمیل زنجیره های تولید عنوان کرد.

48

کد خبر 1507339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =