ورود به نسل پنجم تلفن‌های همراه برنامه اولویت دار حوزه ICT استان یزد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به ثبت رکورد جدید ۱۱۱ گیگابیت بر ثانیه اوج مصرف داده در فروردین ماه سال جاری، گفت: رکورد اوج مصرف داده در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد و نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۸ به میزان ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن تشریح شاخص ها و عملکرد فاوای استان، اظهار کرد: با توجه به وضعیت شیوع کرونا، باید از تمامی ظرفیت های ICT استان برای کمک به کسب و کارها به خصوص ارتقا و توسعه کسب و کارهای آنلاین و بهبود اقتصاد دیجیتال استفاده شود.

وی افزود: پایداری شبکه در کل فرایند انتخابات مخصوصا در زمان نزدیکی به انتخابات که استفاده از زیرساخت های ارتباطی و فضای مجازی مورد توجه خواهد بود، در دستور کار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با بیان این که طرح هفته های خرید اینترنتی در راستای حمایت از کسب و کارهای فعال حوزه ارائه فروش آنلاین در استان یزد از چهارم الی هفدهم اردیبهشت ماه برگزار می شود، تاکید کرد: مدیران حوزه ICT با ایجاد بستر مناسب برای توسعه تجارت الکترونیک و رونق خرید و فروش اینترنتی، در جهت رونق تولید تلاش کنند.

پاکدل در ادامه از آمادگی حوزه ICT استان برای تحقق اهداف برنامه های سال جاری همچون راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه در یزد، تحقق دسترسی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات، حمایت از اکوسیستم ICT برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و دیجیتال و بومی ساز تجهیزات مورد نیاز کشور خبر داد.

46

کد خبر 1507491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =