بهره‌برداری از انتقال آب سد طالقان به آبیک تا پایان خردادماه

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قزوین از بهره‌برداری پروژه انتقال آب سد طالقان به شهرستان آبیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابوالفضل یاری، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قزوین با بیان اینکه انتقال آب سد طالقان مهمترین پروزه این استان است گفت: این پروژه در سه فاز در حال پیگیری است که فاز نخست آن تا پایان خرداد به بهره برداری می رسد.

او ادامه داد: با توجه به مشکلات آب شهرستان آبیک فاز نخست این پروژه با سرعت عمل بیشتری در دستور کار قرار گرفت و صد درصد آن توسط دولت اجرا شد.

یاری اظهار کرد: برای اجرای این پروژه تا کنون دو هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و در روزهای آتی نیز اعتبار جدیدی برای تکمیل و بهره برداری آن به این پروژه تزریق می شود.

او اجرای تصفیه خانه این پروژه و انتقال آب به ۱۴شهر و یکصد و ۹۲روستا را دو فاز دیگر این پروژه ذکر و تصریح کرد: برای تکمیل این دو فاز نیز اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان لازم است که انجام آن با شرایط فعلی از توان دولت خارج است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای دو فاز دیگر این پروژه بیان کرد: با تفاهم نامه ای که بین بخش خصوصی و دولت منعقد شده برای اجرای دو فاز دیگر این پروژه، پیش بینی می شود دو فاز دیگر انتقال آب طالقان تا ۲۰ماه آینده به بهره برداری برسد.

46

کد خبر 1507567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =