افزایش ۱۹ درصدی مصرف آب در استان یزد نسبت به مدت مشابه

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد از افزایش ۱۹ درصدی میزان مصرف آب در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ مدیرعامل شرکت در نشست با فرماندار مهریز، با اشاره به ضرورت بحث مدیریت مصرف اظهار کرد: برای مقابله با مشکل کم آبی و افزایش فرهنگ مدیریت مصرف ، لازم است فرمانداری ، شهرداری و دیگر ادارات همکاری و هماهنگی لازم را با این شرکت داشته باشند.
اصغر ریاضتی افزود: با توجه به تعداد زیاد روستاهای تحت تاثیر خشکسالی در این شهرستان ، نیازمند همکاری دستگاه های شهرستان در راستای تامین تانکرهای آب رسان ثابت و سیار می باشیم
وی با اشاره به اهمیت استفاده از لوازم کاهنده مصرف و تاثیر آن در بحث مدیریت مصرف خاطرنشان کرد: ضروری است تا قبل از فرا رسیدن فصل تابستان،تمامی ادارات به لوازم کاهنده از قبیل پرلاتور و سایبان کولر مجهز شوند.

ریاضتی وجود انشعابات غیرمجاز در سطح شهرستان و هدررفت آب به دلیل شکستگی شبکه آبرسانی در پی فعالیت پیمانکاران شرکت گاز را از مشکلات این شهرستان عنوان کرد که باید اقدامات لازم در راستای رفع آن صورت گیرد.

مدیر امور آبفای مهریز نیز در این نشست با اشاره به وضعیت کمبود آب در این شهرستان گفت: ما علاوه بر کم آبی با مشکلاتی از قبیل کمبود منابع آب داخلی و کمبود تانکر آب ثابت جهت آبرسانی به مشترکین مواجه هستیم .
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا در این نشست اظهار کرد: تمام نیاز آبی شهرستان ۲۵۰ لیتر بر ثانیه می باشد که منابع موجود تنها توان تولید ۱۷۰ لیتر بر ثانیه آب را دارا می باشد .
علمدار افزود : با وجود این شرایط سخت کم آبی  شرکت آبفا سعی دارد تا حد امکان با بحث جیره بندی آب در شهرستان مواجه نشود که این امر همکاری کامل مردم شریف را می طلبد .

48

کد خبر 1507634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =