۲۷ نفر
۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
حقوق سربازی بازهم زیاد می‌شود؟

ایسنا نوشت: اواسط هفته جاری بود که ستادکل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق سربازان خبر داد و حالا رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات این افزایش در حقوق سربازان را تشریح کرده است.

امیر غلامرضا رحیمی پور، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان گفت: این موضوع در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده و خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام شد، از همان اول فروردین ماه حقوق سربازان با مبلغ جدید به حساب آنان واریز شد.

وی درباره اینکه آیا احتمال داره که در سال جاری بازهم شاهد افزایش حقوق سربازان باشیم، گفت: موضوع افزایش حقوق سربازان از جمله مواردی است که در لایحه بودجه به آن پرداخته می‌شود، لذا هرگونه افزایش حقوق جدید هم باید در بودجه پیش‌بینی شود و ما از حالا در حال رایزنی و پیگیری هستیم که حقوق سربازان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیز افزایش پیدا کند.

رحیمی پور با بیان اینکه طبق قانون خدمت وظیفه عمومی حقوق سربازان وظیفه باید حداقل شصت درصد و حداکثر نود درصـد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح باشد، گفت: در حال حاضر با این افزایش حقوقی که اعمال شد به طور میانگین ۷۲ درصد از ۶۰ درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح به سربازان پرداخت شده است. برای سربازان متأهل و نخبه و نیز سربازان مناطق عملیاتی و مرزی نیز بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد این امر محقق شده است و این سربازان معادل یا نزدیک به ۶۰ درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح را دریافت می‌کنند. ستادکل نیروهای مسلح پیگیر است تا این افزایش حقوق در سال‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره پرداخت فوق‌العاده عملیاتی و فوق العاده بدی آب و هوا به سربازان شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه یافته نیز گفت: این رقم نیز افزایش یافته و به تناسب از ۸۰۰ هزار تومان به بالا به حساب این دسته از سربازان واریز می‌شود.

رحیمی پور از افزایش میزان هزینه سفر و تبدیل وضعیت پرداخت آن از فصلی به ماهانه نیز خبر داد و گفت: پیش از این هزینه سفر کارکنان وظیفه که مسافت محل سکونت تا محل خدمت‌شان بیش از ۵۰ کیلومتر باشد هر سه ماه یکبار به حسابشان واریز می‌شد، اما با پیگیری‌هایی که انجام شد این مبلغ افزایش یافته و مقرر شد تا به شکل ماهانه به حساب سربازان واریز شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1507769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =