محمدرضا رهبری بازیگر «بچه مهندس»: خیلی توهین شنیدم

فارس نوشت: بازیگر سریال «بچه مهندس۴» گفت: «وقتی این نقش به من پیشنهاد شد احساس کردم این شخصیت وجه های مشترکی با شخصیت من دارد و از خودم خیلی دور نیست. از لحاظ درونی و اخلاقی و حتی فیزیکی.»

این شب ها مخاطبان سریال‌های تلویزیونی شاهد فصل چهار سریال «بچه مهندس» به کارگردانی احمد کاوری و سعید سعدی هستند. قصه‌های پُر پیچ و خم جواد جوادی که از زندگی شخصی‌اش آغاز شد و در فصل سه به ازدواج و زندگی مشترک و ماجراهای دانشگاه و شکار پهپاد آمریکایی کشیده شد. محمدرضا رهبری بازیگر نقش جواد جوادی در فصل چهار، درباره حضور خود در این نقش و حواشی بوجود آمده حین بازی در نقش جواد با ما به گفت و گو نشست. 

یکی از سریال های شاخصی که شما درآن حضور داشتید «میوه ممنوعه» ساخته حسن است که اتفاقا در ماه رمضان نیز پخش شد.

بله، اما بدشانسی که حین بازی در این سریال آوردم از دست دادن پدرم بود. پدر من در سن ۵۰ سالگی و بدون اینکه بیماری قبلی داشته باشند فوت کردند. اگر یادتان باشد نیمه سریال من به یکباره تغییر وزن ناگهانی پیدا می‌کنم و ۱۰ کیلو وزن کم کردم. از آنجایی که در قصه داشتیم سینا با دوستانی ناباب معاشرت می‌کند، مخاطبان فکر کرده بودند سینا معتاد شده که تا این اندازه لاغر شده است. از سویی از نظر ذهنی شرایط خوبی نداشتم اما سعی می‌کردم خود دار باشم و خدا را شکر نتیجه هم خوب شد و من برای آن نقش کم نگذاشتم.

برسیم به «بچه مهندس ۴». شما وارد پروژه‌ای شدید که سه بازیگر قبل از شما نقش جواد جوادی را بازی کرده بودند. یونا تدین، مانی رحمانی و روزبه حصاری. وقتی پیشنهاد ایفای این نقش به شما شد، با توجه به اینکه بازیگر دیگری در همین مقطع زمانی نقش جواد را بازی کرده بود و منهای حواشی پیش آمده،‌ از ایفای چنین نقشی نگران نبودید؟

اتفاقا وقتی این نقش به من پیشنهاد شد احساس کردم این شخصیت وجه‌های مشترکی با شخصیت من دارد و از خودم خیلی دور نیست. از لحاظ درونی و اخلاقی می‌گویم و حتی فیزیکی. چون فصل یک تا سه این سریال پخش شده بود و ذهنیتی به مخاطب داده بود حس می‌کردم خیلی با این نقش هماهنگ هستم.

خودتان فصل‌های قبلی سریال را دنبال می‌کردید؟

به صورت متمرکز نه اما می‌دانستم ماجرا از چه قرار است. خیلی‌ها به من می‌گویند تو به بچگی‌های جواد خیلی نزدیک‌تر هستی و از نظر ظاهری هم شباهت زیادی با کودکی جواد داری. وقتی هم فیلم نامه را خواندم حس کردم شخصیتش از من دور نیست به خاطر همین شاید جواد جوادی به زندگیم نزدیک‌تر شده است.

و اینکه یک بازیگر دیگری این نقش را بازی کرده بود برایتان مهم نبود که شاید دارید ریسک می‌کنید؟

ببینید من در فیلم سینمایی «ایکس لارج» نقش منفی بازی کردم یا در سینمایی بهت مردی را بازی می‌کردم که در پیک موتوری کار می‌کند و از قشر ضعیف جامعه است. آن نقش از من خیلی دور بود اما سعی کردم باورپذیر ایفایش کنم. قبل از اینکه «بچه مهندس ۴» پخش شود بازخوردهای خوبی نداشتم و همه ناراحت بودند چون که جواد جوادی را با بازیگر دیگری دیده بودند و انتظار داشتند آن بازیگر بیاید.

به شما پیام می دادند؟

بله در اینستاگرام دایرکت و کامنت می‌دادند و بعضا حرف‌های زشت می‌زدند و خیلی اذیت شدم و توهین شنیدم. این مدت خیلی سخت گذشت و استرس‌های زیادی به من وارد شد. چون در فصل‌های اول و دوم و سوم فاصله زمانی زیادی بوده اما خب فصل ۴ ادامه فصل سه در همان زمان بود.

از این موارد تا به حال داشتیم مثل خانم ستاره اسکندری که به جای مرحوم گلدره در سریال «نرگس» آمد و در خاطرات خانم اسکندری خواندم که چقدر اذیت شده است اما بعد از اینکه چند قسمت پخش شد مردم با او ارتباط برقرار کردند.

برای جواد تصورمان این بود که خیلی طول می‌کشد تا این ارتباط برقرار شود اما خودم شاهد بودم که از قسمت سه به بعد بازخوردهای خیلی خوبی گرفتم. حتی در صفحه شخصی‌ام دیدم  بازیگر قبلی نقش جواد با توجه به حاشیه‌های ایجاد شده و نپذیرفتن نقش جواد در ادامه فصل جدید از طرف همان طرفداران نقد شده که بعضا پیام‌هایشان را در کامنت‌ها و دایرکتم می‌بینم. 

شما پیام‌هایشان را پاسخ می‌دهید؟

نه اصلا. قطعا اگر من در فصل سه بازی می‌کردم و بازیگر قبلی نقش جواد در فصل چهار، این اتفاق برای ایشان هم می‌افتاد. البته هنوز به نقاط حساس داستان نرسیدیم و برگ برنده قصه رو نشده است و قرار است اتفاق‌های ویژه و عجیب و غریبی بیفتد که بیننده را سورپرایز کند. فکر می‌کنم داستان هر چه جلوتر می‌رود جذاب‌تر می‌شود.

 این پیام های منفی شما را از ادامه بازی در این سریال دلسرد نمی کرد؟

نه. اخلاقم طوری است که با شرایط موجود خیلی راحت کنار می آیم حتی در بدترین شرایط. این کامنت ها بیشتر باعث می شد مصمم تر شوم برای کاری که دارم انجام می دهم و تلاشم را بیشتر می کنم.

همان زمان که فصل های قبلی سریال پخش می شد فکر می کردید یک روزی نقش جواد را بازی کنید؟

نه هیچوقت فکر نمی کردم. درگیر کارهای دیگرم بودم و فکر نمی کردم یک روزی این نقش به من پیشنهاد شود. یادم است همه بازیگرها انتخاب شده بودند و قرار هم بود بازیگر قبلی نقش جواد را بازی کند و دقیقه نود و دو روز مانده بود به فیلمبرداری من تست گریم شدم. شاید حتی فرصت نداشتم که به طور کامل فیلم نامه را بخوانم. یکی دیگر از ویژگی های آقای کاوری به جز انتخاب درست کاراکترها، هدایت درست و دلسوزانه  بازیگران است که به نزدیک شدن شخصیت ها به نقش کمک شایانی کرده است.

در این دو روز که فرصت داشتید با این نقش هماهنگ شوید می دانستید که به چه دلیل شما را برای این نقش انتخاب کردند؟

خیلی معتقدم به اینکه آقای کاوری نقش ها درست انتخاب کرده است و انتخاب خوب بازیگران نیمی از راه را جلو می برد. اما قطعا کارهای من را دیده بودند و می شناختند. ۱۸ سال سابقه کار دارم و بیش از ۵۰ پروژه بازی کردم و دوستان هم شاید فکر کردند من به شخصیت جوادی نزدیکم. اما این را هم می دانم که گزینه های دیگری هم داشتند.

جواد جوادی شخصیتی است که از کودکی بدون مادر و پدر بزرگ شده است و با تلاش و پشتکاری که داشته به موقعیت فعلی اش رسیده است. شما تا به حال چنین افرادی را از نزدیک دیده بودید و با آنها معاشرت داشتید؟

قطعا دیده بودم. اصولا آدم کنجکاوی هستم و دوست دارم در کارهای خیر شرکت کنم. درست است که زمان کمی داشتم اما در همین مدت زمان محدود خیلی تحقیق و مطالعه کردم تا از این دست افراد دور نباشم.

۵۸۲۴۵

کد خبر 1508495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 139
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • 1111111 IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  اما آقای حصاری بهتر حس را به مخاطب منتقل می کردند و بهتر بودند
  • . IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   بله درسته ، واقعا بازی جناب رهبری عالی هست ، ولی شخصا فکر میکنم جناب حصاری بیشتر با بیننده ها ارتباط برقرار کرده بود
  • زهره IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   78 59
   بله کار آقای حصاری یه چیز دیگه بود اما آقای رهبری هم بد نیست فقط خیلی احساساتی و گاهی هم بی منطق بازی می کنند ولی آقای حصاری خیلی صبور و منطقی بازی می‌کردند اما آقای رهبری هم خوب است براشون آرزوی موفقیت دارم
  • A IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   77 14
   به نظر من نقش های وقتی جابه جا می‌شوند اصولا با انتقاد های زیادی وجود داره اما بازی هر کس زیبای بازی شما عالیه مخصوصا در سریال پرستاران عالی بودید
  • دلوین IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   66 27
   راسته که آقای بهروز حصاری نقش خود را بهتر بازی کرده بود و این آقای محمد رضا رهبری هم تو کارش عالی و وقتی با مرضیه خانم روبه‌رو میشه من یه حس خوب پیدا میکنم
  • DE ۰۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   48 16
   لحن پیامها بقدری به هم شبیهند که فکر می‌کنی نصفشون رو یک نفر با اسمهای مختلف داده.
  • عاطفه IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   18 18
   به نظرم آقای حصاری بهترین گزینه بودند و آقای رهبری احساسات رو نمیتونن‌ منتقل کنند و کمی بی منطق هستند
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   6 1
   نه اقای رهبری خدایی بهتر بودن
 • هستی محمدی IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  اقای رهبری بازیتون خوب و من دوست دارم ودلم میخواد در بچه مهندس بازی کنم
 • ناز IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  شما خیلی بازی خوبی دارید آقای محمد رضا رهبر کارتون در فصل ۴ بچه مهندس رو دوست دادم
 • جوادی IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  عالی هستین......
 • فاطمه IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  من اول با آقای رهبری جور نشدم ولی یکم که از بازیشون گذشت فهمیدم ایشون هم میتونن نقش جواد رو به خوبی بازی کنن
  • تبسم IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   73 17
   منم اول همین حسو داشتم ولی الان فهمیدم واقعا میتونن نقش جواد به خوبی ایفا کنند.
  • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   82 16
   دقیقا منم بازیشون خوبه و به جواد میخوره من دیگه ایشون رو کاملا پذیرفتم در این نقش موفق باشن ایشون و تمام عوامل بچه مهندس۴
  • ناشناص IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
   10 2
   اقای رهبری عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی و بی نقص هستید
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  75 18
  عاااااالی هستید آقای محمدرضا رهبر من بازیتون رو خیلی دوست دارم. به امید درخشش بیشتر
  • مبینا IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   40 12
   سلام‌اره‌خوبه‌بازیشون
  • MAHDI KING STAR IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
   17 4
   محمد رضا رهبری خیلی خوب وعالی بازی میکند
 • حامد IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  74 16
  شخصیتی مظلوم، آروم و مهربون و به نظرم بازیتون عالیه و شما انتخاب شدید برای این نقش و به نظرم توهین به شما کار درستی نباشه
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
   13 3
   عالی
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  14 4
  بقال سر کوچه که نبوده فامیل من سه تا شغل ،برا چهار تا بچه دو نفر خودشون شش نفر اینا نان زندگی اینده می خواهند لطفا با جون ابرو کسی بازی نکنید با تشکر
 • تکتم IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  53 30
  چه با افتخار هم از فیلم ایکس لارج نام میبره ...وحشتناک ترین بی مزه ترین بی محتواترین فیلم تاریخ سینمای ایران اگر سه تا باشن یک دونه اش قطعا همین فیلم ایکس لارج هست ...هرچی بگم از مضخرف بودنش تا نبینی باورت نمیشه
  • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   8 1
   موفق باشن آقای رهبری هم آقای حصاری هم آقای رهبری هر دو عالی بودن
 • جواد IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  54 58
  به نظرم نقش آقای حصاری با جواد دوران جوانی سازگاری نداشت اصلا. از اول باید ایشون می‌آمد
  • ماکانی IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   14 8
   با این حرف تون موافقم بهتر بود از همون اول محمد رضا رهبری رو می اوردند
  • حصاریصتی IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   19 10
   ولی آقای حصاری حس بیشتری به این فیلم میداد و خیلی منطقی بازی میکردند ولی جواد جدید اصلا حس خوبی به فیلم نمیده
 • 8661 IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  68 65
  به خوبی روزبه حصاری بازی نمیکنه
  • IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
   15 19
   من کاملابانظرشمامخالفم
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  78 46
  من اصلا نمیتونم به ایشون عادت کنم این سریال هنوز هم برام غریبه اس
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  40 16
  بازی شون خوبه وبه دل می شینه مثل بچه مهندس 3 آرزوی سلامتی وموفقیت برای ایشون دارم
  • مستان DE ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   24 43
   واقعا ب دل نمیشینه نیازی نبود فصل ۴ را بسازن وقتی بازیگر ب اون خوبیش رفته گند زدن ب فیلم رفت
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  62 11
  آقای رهبری هم کارشان خوب مشکل از نویسنده این فصل سریال هست که تغییراتی در کارکتر جواد ایجاد کرده اون صبوری و متانت جواد با تجربه فصل قبلی رو از بین بردن آقای رهبری مشکل از شما نیست و این که همه بیننده ها به آقای حصاری در نقش جواد جوادی عادت کرده بودن عوض شدن بازیگر نقش اول سریال خیلی شوک آور بود مشکل ما با شما نیست مشکل ما با کارگردان و تهیه کننده این فصل بچه مهندس هست کار شما خوب به شما یا علی و خدا قوت می گوییم
  • ریحانه IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   8 1
   عالی
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  81 36
  اقای روزبه حصاری خیلی خوب بودن این خیلی بی حسه
 • من IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  65 30
  آقای روزبه حصاری بهتر بود. این یکی مثل آدم آهنیه.
 • مهدیه IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  53 28
  قسمت های اول زیاد خوب نبود ولی الان خیلی خوب شدههههه
 • بیینده IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  35 22
  شما خیلی خیلی خوب بازی میکنین و واقعا به این نقش میاین
 • جواد IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  70 39
  روزبه حصاری خیلی بهتر بود
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  38 12
  مشکل از شما نیست آقای رهبری شما همه سعی تون رو می‌کنید که نقش جواد جوادی رو خوب ایفا کنید مشکل از نویسنده و کارگردان این فصل بچه مهندس هست که بعضی از رفتار های مهمه کارکتر جواد جوادی رو حذف کردن و بیننده به همین دلیل که خیلی سخت با این کارکتر جواد کنار میاد
 • Saeedeh IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  74 22
  سلام با احترام به همه ی نظر ها اما من بازی اقای حصاری رو بهتر میدونم
  • محمد معماریان IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   6 3
   واقعا اونقدر فیلمنامه ضعیف و غیرواقعی هست که میزان روابط بین آدم‌ها مصنوعی است که دیگه آدم نمیتونه به هنرمندان بازیگر توجه کنه واقعا تعجب کردم چگونه همچین فیلم‌نامه ای اجازه پخش گرفته
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  18 5
  اقای رهبانی هم خوب هستند شما اگه دوستانی که توهین میکنند رو بی ارزش بدونین یا به انتقاداتشون محل ندین ی زندکیه بهتر دارین چون هرکسی اینگونه صحبت میکند فقط داره ارزش خودش رو نشون میده
 • طاهره IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  23 9
  منم قسمتای اول باهاش ارتباط نمی‌گرفتم ولی الان خوب شده و بنظرم بازی خوبی داره. به جای تخریب حمایت کنیم.
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  30 38
  عالی بود ی خیلی به جواد نزدیک هستی بازیگر قبلی اقای حصاری برایشان احترام قائل هستم اما با غرور بازی می کردن چیزی. که در شخصیت جواد وجود نداشت اما شما خیلی خوب و نزدیک به اون هستید حتی فیزیک شما نزدیک تر هست به ایشان تا اقای حصاری
 • سینا IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  22 11
  عالی بودین
 • ال IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  58 20
  آقای حصاری خیلی بهتر و با احساس تر بازی میکنن بدون آقای حصاری نمیشه سریال دید متاسفانه
 • رویا IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  29 30
  به نظرم اقای رهبری بسیار عالی بازی کردن و خیلی عالی بودن
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  41 12
  بازی شما بسیار خوب است شاید مردم دوست داشتند آقای حصاری نقش رو بازی کنند ولی به هرحال شرایطش نبوده
 • بی نام IR ۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  16 6
  نه کی گفته بچه مهندس فصل های۱،۲،۳،۴ خیلی عالیییییییییییی. ومن ۳۰۰ تا ستاره میدم و نظر واقعی سرنوشت جواد دراین سریال واقعیت است
 • نجمه عباسزاده ES ۲۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  50 19
  به نظر من حس گرفتن آقای رهبری خیلی تو ذوق میزنه آقای حصاری خیلی بهتر از ایشون حس می گرفتن
 • ایرانی IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  41 15
  ایران تنها کشوری است که مدیران صدا وسیما هیج وقت به نظرات بینندگان اهمیت نمیده.همان بلای که سر اقای حصاری امد سر شما هم میاد اقای رهبری.
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  28 29
  رهبری خیلی آقایی
 • PL ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  25 28
  بازیتون عالیه آقای رهبری. من سریال بچه مهندس رو دنبال میکنم شما و همه ی عوامل سریال خیلی زحمت کشیدین خسته نباشین
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  24 31
  سلام اول کار یه کم سخت بود مردم به خودشون قبول کند ولی بازی خوبش فکر کنم تونست دل مردم بدست بیاره
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  19 23
  به نظر من وقتی نقش ها در یک فیلم عوض میشه با انقاد هایی روبه رو میشه آقای رهبری بازی تون عالیه مخصوصا در سریال پرستاران
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  26 28
  به نظر من آقای رهبری خیلی خوب نقش جواد رو بازی میکنند خیلی با احساس و به تیپ و قیافشون هم میاد که همچین آقای باشند آقای حصاری خیلی با احساس بازی نمیکردند و من شخصا خیلی دوست نداشتم
 • یسناجون IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  25 19
  بله آقای رهبری خیلی خوب و با احساس بازی میکنن
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  63 12
  ولی به نظر من و خیلی از افراد مخاطب ارتباط بیشتری با آقای حصاری برقرار می کند
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  29 20
  من قبل از پخش سریال به آقای رهبری حس خوبی نداشتم و فکر میکردم که ایشون بد بازی کنن ولی با بازیشون حتی فهمیدم که بهترین کسی که میتونست این نقش رو بازی کنه خود ایشون بودن و اینکه واقعا خیلی شبیه شخصیت جواد جوادی هستن چه اخلاق و چه قیافه به هر حال من طرفدارتون شدم موفق باشین و انشالله فیلم های بهتری از شما ببینیم
 • منوچهر IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  23 4
  همینکه گوشه‌ای‌از‌زحمات‌مهندسین‌گمناممون‌رآ به‌تصویر‌کشیدین‌از‌شما‌سپاسگزاریم‌آفرین به‌شما۷
 • مینا IR ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  22 6
  با اینکه دوست داشتیم آقای حصاری ادامه نقش رو بازی کنن، اما برای آقای رهبری هم آرزوی موفقیت میکنم قطعا نتیجه زحماتشان را در ادامه خواهیم دید..
 • محمد مسیح IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  21 24
  اقای حصاری خوب بودن اما آقای رهبری های بهتر از ایشون این نقش را بازی می‌کنم و من هم خیلی دوستشون دارم
 • مازندران IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  30 44
  اتفاقا آقای رهبر خیلی عالیتر ،به شخصیت جواد نزدیکتره ،آقای حصاری خیلی مغرور بود درنقش جواد،درحالیکه شخصیت اصلی جواد در قسمتهای قبلی خیلی تودار ومتواضع بود وآقای رهبر خیلی عالی بازی میکنند،کاش از اول هم ایشون بود
 • 004 IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  17 19
  خیلی خوب بازی می کنن و این نقش رو برای مخاطب ایفا می کنن
 • Z IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  20 28
  آقای رهبری من بازیتون رو خیلی خیلی دوست دارم نقش جواد جوادی به شما خیلی بیشتر میخوره و در ابتدا فکر میکردم شاید به خوبی بازیگر قبلی ایفای نقش نکنید ولی کاملا مشخص شد که تجربه ی بازیگری دارید . گاهی اوقات میگم چرا کارگردان از اول سریال شما رو جواد انتخاب نکرد هر چند بازیگر قبلی رو هم تایید میکنم اما شما خیلی بیشتر به این نقش میخورین و تنها دغدغه ی من برای تماشای فیلم هستین .
 • حیدر10 IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  25 24
  دمت گرم اقای رهبری خوب ادامه بازی را بدونه نقص اومدی . خداوند حفظت کند
 • عاطفه منوچهری IR ۰۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  30 32
  به نظر من آقای رهبری خیلی بهتر از آقای حصاری این نقش را ایفا کردند حتی ظاهر آقای رهبری شباهت بیشتری به دوره نوجوانی این نقش دارند. موفق باشید
 • IR ۰۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  43 40
  خیلی بازیت بده .روزبه حصاری عالی بود .من نمیدونم تهیه کننده کارگردان چه فکری کردن واقعا
 • علی IR ۰۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  49 43
  خدایی بازیگر قبلی واقعا بهتر بود. این بازیگر جدید خیلی سرد و بی روح بازی میکنه
 • IR ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  19 6
  به نطرم من همه جواد ها عالی بازی کردن و من میدونستم شما هم موفق میشین و اینکه من عاشق غیر ت تون روی مرضیه هستم فصل قبل به خاطر فضای رقابتی معرور بودن و این فصل به خاطر عشق شون غیرتی
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  20 19
  آقای رهبر خیلی خوب بازی میکنن از اول باید ایشون رو در این نقش میگذاشتن
 • الهام IR ۰۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  11 21
  بازیتون خیلی هم خوبه.از همه لحاظ شبیه جواد جوادی فصل دوم هستید.فصل سه هم باید خودتون انتخاب میشدید.
 • صبا IR ۰۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  9 10
  عالی هستن بسیار متین و با وقار .ارامش هم دارن.
 • خودم IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  2 10
  هیچ کدوم از فیلم ها نیست بهترین فیلم ها فیلم های خیلی خیلی ترسناک هستند
 • مائده IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  23 8
  بازی آقای رهبری خوب هست اما آقای حصاری خیلی بیشتر به این نقش میخوردن و باور پذیری بیشتری داشت
 • هستی IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  13 21
  به نظر من آقای رهبری خیلی بهتر از آقای حصاری بازی میکنند
 • پرنیا خانی الموتی IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  13 10
  سلام بنده به نوبه خودم از بازی آقای رهبری کاملا لذت می برم و خیلی خوشحالم که بازی حرفه ای ایشون رو تماشا میکنم ...واقعا که عالی هستین انشاالله که همیشه سلامت باشید
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  6 13
  آقای رهبری من خیلی دوست دارم بازیگری را نمیشه مثل همه ی بچه هایی که فیلم بازی میکنند منم ببرید فرق نمیکنه توی چه فیلمی باشه ولی خیلی دوست دارم
 • تنها IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  12 16
  من که ارادت خاصی به آقای رهبری دارم عالیییییییه
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  21 16
  هر چه قدر هم خوب باشید هیچ وقت نمیتونید تو این نقش جای حصاری رو بگیرید کلا جواد با اقای حصاری شکل گرفت و هیچ کسی نمیتونه این ذهنیت رو تغییر بده بنده به شخصه ترجیح میدم نقش جواد رو با اقای حصاری ببینم نه اقای رهبری
 • .. DE ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  18 19
  خیلی فیلم مسخره ای است خیلی کشش دادن
 • نیکا IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  12 18
  اقای رهبری عالی هستن هم بی حاشیه بازی عالی هم جدی هستن تو کارشان
  • سررشته IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   17 10
   واقعا موافقم
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  5 7
  دوست دارن
 • سررشته IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  16 6
  به نظر من اقای محمد رضا رهبری خیلی قشنگ و زیبا نقش خودشون رو ایفا میکنند خیلی خوبه واقعاا ما که راضی هستیم خیلی نقش شون رو خوب انجام میدن واقااا عالی اقای حصاری هم خوب بود همه نقش های جواد جوادی عالی بود واقعااا خیلی سریال خوبیه تشکر از تمامی دستن درکاران این سریال زیبا و تشکر از اقای محمد رضا رهبری و روزبه حصاری و خانم مهشید جوادی 🙏🏻👏🏻🙏🏻
 • یارینا IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  9 15
  به نظر من اقای رهبرز و هم اقای حصاری هردو عالی ودر یک مرتبه بودن پس فرقی بین این دو نیست که بدانیم که بهتر است
 • سررشته IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  17 5
  اقای رهبری اصلا به پیام های بی ربطی که براتون میفرستن اصلا تو جه نکنید بازی شما خیلی خوب عالی هست بازی اقای حصاری هم عالی بود
 • دنیا IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  29 7
  راستش بازی آقای رهبری خوبه ولی من به جواد جوادی قبلی عادت داشتم دیگه بچه مهندس برام جذابیت نداره هر چند فیلمنامه اش خیلی خوبه
 • س IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  14 7
  سلام ممنون ازبازی خوب اقای رهبری انشاالله همیشه موفق باشید
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
   2 4
   نظرتون در مورد فیلم سریال یاورچلویی چیست ازشبکه یک پخش میشه
 • هستی لطفی IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  15 18
  به نظرم بچه مهندس ۲تا۴ رانیاز نبود بسازند فقط الکی وقت مردم را گرفتن
 • زینب IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  6 3
  و جوابم را بده
  • IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
   4 3
   خیلی خوبه آقای رهبری هم خوبه ولی آن دیگه نیست ولی این فیلم از همه فیلم بیشتر میچسبد آقای رهبری هم خوب بازی میکند با تشکر
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  16 24
  من خودم به شخص ناراحت شدم شما اومدید اما وقتی بازی شمارو دیدم واقعا قشنگ بود وخسته نباشید میگم امیدوارم موفق باشید احسنت برشما که به خوبی نقش ایفا کردید وجرعت اینا داشتید که این نقش رو بازی کنید من که خوشم اومد
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  2 5
  عالی
 • آوا IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  12 7
  دوستان چون به آقای حصاری عادت کرده بودین در سه فصل‌ . الان چون بازیگرش عوض شده فک‌میکنید حس خوبی دریافت نمیکنید. ولی اقای رهبری خیلی خوب تونسته از پس نقش جواد بربیاد. و موفقم میشه. زود قضاوت نکنیم.‌
 • Setayesh IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  11 4
  روزبه حصاری نقش جوادی رو بهتر از ایشون ایفا می‌کردند و به نظرم علیرضا رهبری بازیگر خوبی برای این نقش نیستند
 • .. IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  21 8
  سریال بچه مهندس افتضاح شد تو فصل قبل قرار بود مرضیه و جواد با هم ازدواج کنند اما متاسفانه مژگان بهانه ای مسخره است و آقای رهبری برای ایفای نقش جوادی بازیگر خوبی نیستند و بهتر بود فرد مناسب تری را در نظر میگرفتند
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  9 5
  من فصل های جدید تر و بزرگسالی اش رو زیاد دوست نداشت و فصل های کودکی و نوجوانی سریال بهتر بود.
 • م IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  12 5
  من و خانواده ام دیگه فصل جدیدش به خاطر که آقای حصاری نیست اصلا تماشا نمیکنی با آقای حصاری قشنگ یود به نظرم‌کترگردام گند زد به سریال و اینکه آقای راهبری هم خودش و زشت کرد حصاری کجا این کجادهه
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  8 3
  آقای حصاری چیزی دیگه بوداماآقای رهبری هم بدنیست کاچی بهترازهیچی
 • مرینت IR ۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  14 12
  به نظر من آقای رهبری خیلی بهتر از اقای حصاری هستن
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  19 23
  به نظر من آقای رهبری خیلی خیلی بهتر از کاراکتر قبلی بازی میکنند
 • مبینا IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  10 10
  آقای رهبری کارتون عالیه من فکر نمیکردم شما بتونین این نقش رو خیلی خوب بازی کنین اما اینطور نبود و من اشتباه میکردم
 • ستاره روشن IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  8 2
  مشکل از فیلمنامه سر هم بندی شده اس والا این بازیگران ترجیح خاصی نسبت به هم ندارن و کسی غیر از ثریا قاسمی بازی نمی کنه
 • سحر IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  11 21
  سلام‌ میخواستم‌ بگم‌ واقعا‌ چرا‌ با‌ حرف های بی منطق میخواین‌ دل‌ یه‌ بازیگر‌ دیگه‌ رو‌ بشکنین‌ از‌ مضر من آقای رهبری خیلی خوب و فوق العاده بازی میکنن و لطفا دیگه‌ به‌ این‌ بازیگر توهین نکنین
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  11 4
  به نظر من آقای حصاری چون با شورواحساس بازی میکرد برای این نقش خیلی خوب بود متاسفانه ازشوروشوق درنقش شما خبری نیست
 • یه بنده خدا IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  14 19
  آه چی بگم من کلا دلم نمیخواس بیشتر از ۳ ساخته بشه همون اولش هم میدونستم داستان خوبی ارائه نمیده . حالا بازم آقای رهبری نمیگم بده اما خب بهتره هممون این رو قبول داشته باشیم که مشکل از آقای رهبری نیست از تهیه کننده ،کارگردان و ام صدا و سیما هست . خب آقای حصاری خیلی حتی میخواستن وانمود کنند که مثلا عاشق اون خانم هستن رو میتونستن به ما منتقل کنن اما به نظرم آقای رهبری خب شاید بتونه اما چون ما به آقای حصاری اون ارتباطه رو دیده بودیم و درک کرده بودیم همه بگیم آقای حصاری حالا چه موضوع ارتباط چه کل بازیشون . یه نظرسنجی میکنیم اونایی که بچه مهندس ۳ رو دوست داشتند لایک ، اونایی که ۴ رو دوست داشتند، دیس لایک کنن
 • مبینا IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  13 11
  آقای حصاری بهتر بود
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  10 2
  وقتی نقش از قبل نوشتن که چجور بازی باید کرد نمیشه گفت که کدوم بهتر بازی کردن اما جواد فصل 3 بهتر به نظر خودم بودن
 • .......... IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  11 3
  اصلا نمیتونن به خوبی اقای روزبه حصاری بازی کنند . اقای حصاری کلا یه چیز دیگه بود و خیلی به اون نقش میومد و خیلی بهتر از اقای رهبری بازی میکرد
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  3 1
  خوبه اما آقای حصاری و بچه مهندس دو و یک خوب بازی کردند اما ایشونم بازیشون خوبه
 • بددددد IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
  5 4
  بدد
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  3 38
  به نظرم واقعا عالی بازی میکنین من که خیلی خیلی از بازیتون خوشم اومد اونایی هم که میگن شما بدین بسیار بسیار بد سلیقه هستن شما بازیگری فوق العاده هستین
 • N IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  21 19
  سلام.من واقعاخودم بازی جناب اقای رهبری رودرسریال بچه مهندس ۴خیلی خیلی دوست دارم وبه نظرم ایشون خیلیییی بهترنقش جوادروبازی میکنندوخیلی به این نقش نزدیکترندوواقعاایشون همه جوره برای این نقش سنگ تمام گذاشتند.واقعابه ایشون خداقوت میگم وبازی ایشون روتحسین می کنم
 • روژیار IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  2 13
  بله اقای حصاری بهتر بازی میکرد اما ما باید به اقای رهبری انرشی بدیم تا در فصل های بعدی بهتر بازی کنند
 • زینب شرفی IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  5 11
  خیلی خوب
 • امان IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  13 10
  سلام به شما بینندگان عزیزی که کامنت من رو میخونید.کاش فصل چهارم بچه مهندس رو نمیساختن خدایی. سه فصل قبلی سریال خیلی خوب بود مخصوصا فصل سوم سریال. من حال شما بینندگان عزیز این سریال رو درک میکنم شما به آقای روزبه حصاری عادت کرده بودین خیلی خوب بازی کرده بودن ایشون. ولی نکته قابل توجه اینکه کارگردان این فیلم بود که عوض شد و آقای رهبری که به خوبی آقای حصاری نبودن این دوتا تغییر باعث شد که فیلم یه جورایی سرد به نظر بیاد. ولی کاش اون دوتا رفیقای جواد جوادی هم تو این فصل بودند(قاسم و مسعود) اونا چرا تو این فصل نیستند؟؟ ولی در کل به همه عوامل این سریال خسته نباشید میگم چون هر چی باشه بالاخره زحمت فراوانی کشیدن ممنون
 • فیروزه IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  14 15
  اتفاقاً آقای رهبر خیلی خوب بازی میکند وبه این نقش هم خیلی میاد
 • طرفدار مهشید جانم US ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
  17 13
  عالی بازی می کنین چون به شخصیت جواد جوادی میاین آقای حصاری خیلی بی احساس بازی میکردن
 • رویاعبدالهی 15 تبریز IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  7 28
  ایشون از آقای حصاری خیلی بهترن روزبه حصاری عین چوب بود یه جوری بازی می کرد که ادم احساس می کرد داره از رو متن نامه میخونه بابای من فصل چهار رو میبینه چون بازی ایشون رو دوس داره ولی فصل سه رو ندید چون میگفت حصاری فقط هندی بازی بلده عین چوب میمونه
 • محدثه IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  14 11
  آقای رهبری فوق العده هستند
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  16 14
  به نظر منم اقای حصاری خیلی خشک بازی میکردن ولی اقای رهبری این جوری نیستن . اصلا باید از همون اول اقای رهبری بازی میکرد نه حصاری
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  6 8
  خیلی خوب بازی میکنن دیشبم خیلی جالب شد مردم عادتشونه چه خوب که این حرفا رو ایشون تاثیر نمیذاره:)
 • Sare IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  20 18
  اقای رهبری خوب بازی میکنه ولی بازی اقای حصاری بهتر بود اما انگار که کلا داستان فیلم عوض شده و یه فیلم دیگه است نه بچه مهندس
 • لنا IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
  14 8
  خیلی خوب نقش ایفا می کند اقای رهبری من دوس دارم
 • ماهان IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
  8 4
  خوب
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
  27 6
  ازنظرمن اقای رهبری کارخود رو خیلی خوب انجام میده خیلیا چون به اقای حصاری عادت کرده بودن و کردن حرف های مختلفی میزنن کار آقای رهبری واقعا عالیه
 • ناشناس IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
  9 5
  به نظرم بچه مهندس 4 اصلانه محتوا و نه قصه خوبی داره فقط الکی یه چیزی همینجوری ساختن .نیازی نبوده .قصه تو فصل سوم تموم شده بود.
 • Azam IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
  19 9
  به نظر من آقای رهبری خیلی خیلی بهتر بازی میکنن، چهره آرام و متینشون هم به جذابیت نقششون خیلی کمک کرده، خودم به شخصه دوست داشتم. بچه مهندس 3 رو هم آقای رهبری بازی کنن، ولی در کل همه نظرات سلیقه ایه و نباید بی احترامی و توهین بشه به کسی،
 • حجت کریمی IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
  2 5
  خیلی عالی من 4 فصلش رو دیدم ولی چرا جواد به مرضیه نگفت که سرطان داره
 • لیلا IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  7 8
  بازی شما هم فوق العاده هست آقای رهبری
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  6 5
  به نظر من روزبه حصاری کارش عالی بود و محمد رضا رهبری به پای او نمیرسه
 • سعید IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  29 5
  به نظر من که آقای رهبری کارشون بهتره
 • ... IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  12 3
  من که قسمت یک و دو و سه رو ندیدم ولی محمدرضا رهبری عالیه من خیلی دوستش دارم.
 • ستایش IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  15 4
  با سلام اقای محمدرضاخیلی خوب وعالی بازی کردن نمیخوام توهین کنم ولی اقای حصاری خیلی خشک بازی میکردن ولی اقا رهبری خیلی با احساس بازی کردن و تونستن بینندگان رو جذب کنن واقعا نقش جواد جوادی خیلی مشکل هست ولی اقای رهبریخیلی خوب از پس این نقش براومدن و عالی درخشیدن من خیلی دوسشون دارم و امید وارم همیشه سالم و موفق باشند و امید وارم که اون هایی که به این شخص محترم بی احترامی کردن به کار اشتباهشون پی ببرن خیلی عالی هستین اقای رهبری خیلی دوستون دارم
 • مهم نی IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳
  5 5
  آقای رهبری من عاشششقتونم بازی تون هم عالیه
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
  4 7
  به نظرم این بچه مهندس بهتره من بازی ایشون رو بیشتر دوست دارم تا آقای حصاری ایشون به اون دوتا بچه مهندس شبیه ترن
 • S IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 2
  عالی