این سردار سپاه نقش کلیدی در شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله داشت

فارس نوشت: سرلشکر باقری شکل‌دهی به صنایع موشکی حزب‌الله لبنان را بخش کوچکی از فعالیت‌های ارزشمند شهید حجازی برشمرد و گفت: دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده تر از چیزی است که آنها می دانند.

سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در مراسم بزرگداشت سردار شهید سیدمحمد حجازی جانشین سابق نیروی قدس سپاه که در یکی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شهید حجازی را در طی مدت بیش از ۴۰ سال که با آن بزرگوار آشنایی پیدا کردم و از نزدیک با او همکاری داشتم، خستگی ناپذیر در راه جهاد فی سبیل الله شناختم. با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این داد و ستد بی نظیر با خدای متعال. 

سردار باقری ادامه داد: عبادت و تضرع و بندگی و تلاش خستگی ناپذیر در راه مجاهدت فی سبیل الله در جبهه های گوناگون دفاع مقدس و ماموریت در سرتاسر کشورمان و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش های او بود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزات با رژیم ستم شاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد و از روزهای اول دفاع مقدس در پایگاه منتظران شهادت در اهواز او را شناختم. در روزهای ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه روزی در اعزام نیرو به جبهه های جنوب داوطلبان را تحویل می گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آنها را رصد می کرد. 

سردار باقری تصریح کرد: در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به عنوان یک نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد. 

رییس ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: پس از آن در سطوح عالی تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعد از آن در یک دوره ۵ ساله به ستادکل آمدند و ما افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردیم. سامانه های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است. 

 این سردار سپاه نقش کلیدی در شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله داشت

باقری گفت: با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست‌ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب الله چه فعالیت های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله است که موشک های نقطه زن و کوبنده حزب الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است. دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد  مطلع هستند و واقعیت کوبنده تر از چیزی است که آنها می دانند.

وی عنوان کرد: براساس ضوابط و سامانه های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتا کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکلی بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی بخوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک با قدرت سازماندهی فعالیت های ارزشمندی انجام داد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می زد عنوان کرد: در ظلم ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و نهایتا چنین فیضی نصیب او شد. 

باقری ادامه داد: سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود ایشان را برادر بزرگ و پشتیبان حزب الله و تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهرهای بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد. 

وی اظهار داشت: اگر امروز دشمنان قدار انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی عملی می شوند بی جهت نیست و این پاسخگویی باز دارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست ها شعار از نیل تا فرات را می دهند از این شعار کوتاه نیامده اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط خفت بار صهیونیست ها در برآورد اخیر شده است. 

باقری با بیان اینکه راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است تصریح کرد: این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتما وعده الهی محقق خواهد شد.

27215

کد خبر 1508510

برچسب‌ها