مراسم شب‌های احیا در فضای باز برگزار می‌شود

امام جمعه قزوین گفت: با تصمیم ستاد ملی کرونا مراسم شب‌های احیا و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار شده و منع ترددها در شب‌های احیا لغو می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه استان قزوین در جلسه ای که با حضور منوچهر حبیبی و پیمان نامدار در خصوص نحوه برگزاری برنامه‌های شب قدر و بازگشایی مساجد در قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: نباید تصمیم گیری‌ها به گونه‌ای باشد که مردم موضع‌گیری کنند و احساسشان این باشد که با وجود رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در مساجد، باز هم این مساجد هستند که بسته می‌شوند.

او ادامه داد: اینگونه نباشد که نسبت به مساجد سخت‌گیری‌ها تا حد بالایی اجرایی شود و در فضاهای دیگر این سخت‌گیری‌ها نسبت به مساجدی که طبق آمار بیشترین رعایت‌ها را داشته‌اند، وجود نداشته باشد و این موضوع موجب آزار و دلخوری مردم شود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: روشن شدن چراغ مساجد و شکل‌گیری صفوف نمازهای جماعت با رنج‌ها و تلاش‌های بسیاری در طول تاریخ صورت گرفته است و نباید این سرمایه‌های اجتماعی را نادیده بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: حقیقتاً حفظ سلامت و بهداشت مردم را وظیفه شرعی خود می‌دانیم و این مهم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به شدت قبول داریم اما باید مراقب باشیم با این مسائل سیاسی برخورد نشود.

عابدینی عنوان کرد: مجموعه مساجد و متولیان امر همه همکاری‌ها را با مسئولان بهداشت و درمان دارند و تلاش شده تا بیشتر از پروتکل‌ها، رعایت مسائل بهداشتی صورت بگیرد و تلاش کنیم همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.

طبق تصمیم گرفته شده از سوی ستاد ملی کرونا، مراسم شب‌های احیا در فضای باز قابل برگزاری است و نماز جماعت در مساجد برقرار و در حیاط مساجد اقامه می شود. ضمناً در شب‌های احیا منع تردد لغو می شود.

48

کد خبر 1508540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =