آخرین آمار از تعداد کشته‌ها و زخمی‌های بیمارستان ابن الخطیب

ایسنا نوشت:وزارت کشور عراق از افزایش تعداد قربانیان حادثه بیمارستان ابن الخطیب بغداد به ۸۲ کشته و ۱۱۰ زخمی خبر داد.

وزارت کشور عراق به شبکه آمریکایی الحره گفت: تعداد قربانیان آتش‌سوزی بیمارستان ابن الخطیب بغداد به ۸۲ کشته و ۱۱۰ زخمی رسید. تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارند و وقوع این حادثه به دلیل جنایی بعید است.

این بیمارستان مربوط به بیماران کرونایی است.

صباح الخزاعی، پزشکی که در مکان حادثه حضور داشته، گفت: تعداد قربانیان را نمی‌دانم اما تعداد زیادی اجساد سوخته شده در هر طرف دیده می‌شد.

یکی از پزشکان این بیمارستان نیز اعلام کرد که در زمان آتش‌سوزی دستکم ۱۲۰ بیمار در بیمارستان بوده است.

در این راستا کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق از مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق خواست حسن التمیمی، وزیر بهداشت و معاونانش را برکنار و آن‌ها را برای بازجویی احضار کند.

محمد جابر، استاندار بغداد نیز از وزارت بهداشت خواست کمیته تحقیقاتی را برای شناخت دلایل حادثه و محاکمه کوتاهی کنندگان تشکیل دهد.

نخست‌وزیر عراق بعد از این درخواست‌ها دستور تحقیقات فوری درباره دلایل حادثه و احضار مدیر بیمارستان و مسؤولان حفظ دستگاه‌ها در بیمارستان را داد.

همچنین رئیس پارلمان عراق خواهان برگزاری نشستی فوق العاده طی فردا (دوشنبه) شد.

از سوی دیگر، سازمان ملل در بیانیه‌ای از حادثه بیمارستان ابن الخطیب ابراز تأسف کرد.

در این بیانیه آمده است: جنین هنیس پلاسخارت، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل از این فاجعه هولناک ابراز تأسف کرد و خواهان اتخاذ تدابیر فوری برای تضمین عدم تکرار چنین فاجعه‌ای شد. سازمان ملل به حمایت خود از بخش بهداشت عراق ادامه می‌دهد.

همچنین مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای از آمادگی اربیل برای کمک لازم به بغداد در زمینه بهداشت و معالجه زخمی شدگان خبر داد.

311311

کد خبر 1508556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =