اولین قهرمانی تیم شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال رقم خورد

تیم بسکتبال شهرداری گرگان با کسب سومین پیروزی مقابل تیم مهرام تهران و برای اولین بار در تاریخ بسکتبال این شهر، قهرمان لیگ برتر شد.

بیست و دو دومین دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال ایران در حالی بین دو تیم مهرام و شهرداری گرگان برگزار شد که در مجموع گرگانی‌ها ۲ بر ۱ از حریف خود مهرام جلو بودند و تنها در صورت پیروزی این دیدار می‌توانستند برای اولین بار کاپ قهرمانی را با خود به گرگان ببرند.

این مسابقه تا ثانیه‌های پایانی کوارتر چهارم بسیار برابر پیش رفت و در لحظات پایانی چندین بار برنده مسابقه عوض شد. در نهایت تیم مهرام تا یک ثانیه مانده به پایان مسابقه با نتیجه ۹۶ بر ۹۳ از شهرداری پیش افتاد اما ورق برگشت و در لحظه آخر بازی پری پتی، ستاره شهرداری از زمین خودی پرتابی بلند به سمت سبد تیم مهرام انداخت و توپ مستقیم و بدون برخورد با هیچ سطحی وارد سبد شد تا بازی با نتیجه ۹۶ - ۹۶ مساوی و کار به وقت‌های اضافه کشیده شود اما در نهایت این تیم شهرداری گرگان بود که به پیروزی رسید.

شاگردان مهران شاهین طبع رکورد جدیدی را در این دوره از مسابقات ثبت کردند. تیم شهرداری گرگان با ۱۸ برد متوالی، راهی مرحله نیمه نهایی و حریف تیم قدرتمند شیمیدر قم شد و توانست در سه بازی متوالی این تیم را شکست دهد و به عنوان نخستین تیم فینالیست شود.

همچنین گرگانی‌ها فصل گذشته در پایان مرحله مقدماتی صدرنشین شدند، اما مسابقات به دلیل شیوع کرونا تعطیل و نیمه تمام ماند.

اولین قهرمانی تیم شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال رقم خورد

اولین قهرمانی تیم شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال رقم خورد

اولین قهرمانی تیم شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال رقم خورد

پری پتی، به عنوان ستاره این بازی انتخاب شد و علاوه‌بر نجات تیمش در ثانیه پایانی مسابقه، با کسب ۳۶ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۸ پاس گل، بهترین عملکرد خود را نشان داد.

در این دوره از مسابقات بسکتبال، شرکت داریا همراه به عنوان حامی اصلی در کنار لیگ برتر بسکتبال ایران بود و همچنین آژانس تبلیغاتی مات به عنوان مجری انحصاری تبلیغات فدراسیون بسکتبال برای اولین بار در رویدادهای ورزشی ایران توانست شرایطی را فراهم سازد تا بیش از ۱۰۰۰ نفر از علاقه‌مندان این ورزش پر هیجان بتوانند به صورت اختصاصی و آنلاین این سری از بازی‌ها را تماشا کنند.

۲۱۲۱

کد خبر 1508627