۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۶

مدیر شبکه رادیو اینترنتی ایران صدا در خصوص برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: اگر دوستداران کتاب به خاطر گرفتاری‌های زیاد شغلی و خانوادگی وقت خواندن کتاب را ندارند می‌توانند به سراغ کتاب گویای شبکه رادیو اینترنتی ایران صدا بروند و به جای خواندن، آن را بشنوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی حمید رضا صحراگرد افزود: کتاب گویای ایران صدا در برگیرنده موضوعات متنوع و گوناگون خصوصاً زندگینامه و حکایات چهره‌های ماندگار و مشاهیر جاودان ایرانی در حوزه‌های مختلف است که با هدف حمایت از مخاطبان و کتابخوانان واقعی و نیز توسعه فرهنگ کتابخوانی و آشنایی پیش از پیش آنان با چهره‌ها و تالیفات ماندگار کشور طراحی و تولید شده است.

وی افزود: مهم‌ترین اولویت برای تولید محصولات فرهنگی مورد اشاره آشنایی نسل زنده گذشته، حال و آینده کشور با چهره‌ها، خدمات و فعالیت‌های مفاخر و نخبگانی است که کشور پیش از پیش به آشنایی با آن‌ها نیازمند است و شبکه نیز با درک اهمیت موضوع به آن پرداخته است. به هر حال به نظر بنده کتاب گویا هم به پیوستگی تاریخ کمک شایان توجهی می‌کند و در حال حاضر هم جامعه و نسل آن به این پیوستگی نیاز ضروری دارد چون هر نسلی، متاسفانه نسل قبل خود را فراموش می‌کند لذادر بخش کتاب گویا شبکه کاری صورت گرفته که جزو نیاز و مصلحت تلقی می‌شود.

مدیر رادیو اینترنتی ایران صدا با اشاره به بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در حال انجام کشور گفت: نباید از این فرصت که منجر به معرفی مفاخر پزشکی هسته‌ای، علمی، دانشگاهی، حوزوی، ورزشی و ادبی و.... خواهد شد باز ماند و قصد ما بازار گرمی نیست بلکه خدماتی است که معتقدم ماندگار و باقی الصالحات خواهد بود و کتاب گویا نیز همواره در تلاش بوده که نسل کنونی را با گذار تاریخ مانوس نماید.

صحراگرد همچنین در مورد محصولات فرهنگی، علمی انعکاس یافته در کتاب گویا وفایل صوتی شبکه گفت: تنوع محصولات در بخش کتاب گویا تا حدی است که دیگر ضرورتی ندارد مخاطب خوش ذوق ما در شهر کتاب بگردد و خسته و وامانده به خانه برگردد، کتاب دلخواه اکنون پیش روی مخاطب است و امکان دستیابی به منبع اصلی برایش می‌سر خواهد شد.

وی به تازه‌ترین تولید کتاب گویا و فایل صوتی زندگینامه و مبارزات شهید آیت الله سید مصطفی خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: حکایات شنیدنی از آن شهید در سه فصل تهیه و تنظیم شده که در فصل اول به زندگی و شرح احوال ایشان و در فصل دوم به تالیفات و در فصل سوم به نحوه شهادت ایشان پرداخته است.

صحراگرد با تاکید بر نیاز مخاطب به ویژه در حوزه اندیشه‌های، دینی به تنظیم و تهیه کتاب گویای زندگی مفاخر و دانشمندان و علمای عظام در آینده نزدیک نوید داده واشاره کرد که با بیوت علمای عظام و مراکز اسنادی و آرشیو کشور هماهنگی صورت پذیرفته تا همزمان با روز ولادت حضرات بزرگوار و مفاخر ارزشمند به ایشان اهدا شود.

وی افزود: مخاطبان علاقه‌مند به حوزه جنگ و دفاع مقدس به ویژه فاتحان فتح خرمشهر نیز می‌توانند همزمان با سالروز فتح خرمشهر از طریق کتاب گویا با زندگینامه، سوابق مبارزاتی دوران دفاع مقدس ایشان نیز آشنا شوند.

6060

کد خبر 150866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ك.آ IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۴
    1 0
    حالا فركانسس چند هست؟اصلا راديو اينترنتي ايران صدا،چيه؟