جاده های اصفهان کنترل می شود تا کرونا هندی جای انگلیسی را نگیرد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی راه های مواصلاتی به استان اصفهان به ویژه از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کنترل می شود و از ورود هرگونه پلاک غیربومی جلوگیری خواهد شد.

حجت الله غلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: مراسم شب های قدر به صورت محدود در دو ساعت و در فضای باز برگزار می شود و محدودیت های تردد در شب های قدر لغو می شود.

وی افزود: نظارت بر روی اجرای طرح جامع محدودیت هوشمند در شهرهای نارنجی و قرمز در استان اصفهان با قوت در حال اجراست. با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی راه های مواصلاتی به استان اصفهان به ویژه از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کنترل می شود و از ورود هرگونه پلاک غیربومی جلوگیری خواهد شد.

غلامی تصریح کرد: ویروس هندی کرونا به مراتب میزان سرایت و کشندگی بالایی دارد و در این راستا کنترل و نظارت بر روند اجرای محدودیت های پنج گانه کرونا در استان اصفهان برقرار است.

وی اعلام کرد: اگرچه میزان رعایت مردم در استفاده از ماسک به ۹۰ درصد افزایش یافته است اما در مجموع وضعیت استان اصفهان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا به ۷۵ درصد رسیده است که البته نسبت به استانهای دیگر کشور وضعیت مطلوبی است.

غلامی بیان کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اصناف گروه یک مطلوب نیست چراکه مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند.

وی به وضعیت بانک های استان اصفهان هم پرداخت و افزود: با تصمیم استاندار اصفهان برخی از شعب بانکی با ظرفیت ۵۰ درصد و در راستای خدمت رسانی ضروری فعال هستند و چک های صنوف هم برگشت داده نمی شوند. 

48

کد خبر 1508660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =