اجبار عشایر به فروش دام‌ها تحت تاثیر کاهش بارندگی ها

رئیس سازمان امور عشایر گفت: در برخی از استان‌ها تا ۹۲ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم و در این شرایط عشایر مجبور به فروش دام خود هستند و دلال‌ها از این فرصت استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سازمان امور عشایر کشور، شاهپور علایی مقدم با بیان اینکه امسال عشایر به دلیل فقر مراتع متضررترین قشر خواهند بود، گفت: طی ۵۰ سال گذشته وقوع چنین خشکسالی در کشور بی‌سابقه بوده و به دلیل فقر مراتع، عشایر متضررترین قشر خواهند بود.

وی اضافه کرد: امسال سال بسیار سختی در تأمین علوفه است و بر اساس پیش بینی‌ها در اواخر خرداد و اوایل تیرماه فقر بسیار شدیدی را در مراتع کشور خواهیم داشت.

علایی مقدم افزود: در برخی از استان‌ها تا ۹۲ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم و در این شرایط عشایر مجبور به فروش دام خود هستند و دلال‌ها از این فرصت استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه برای اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای کاهش اثرات خشکسالی در مناطق عشایری تفاهم کرده‌ایم، اضافه کرد: از بنیاد برکت، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان نیز پیگیری‌هایی شده تا حمایت کنند عشایر در این شرایط کمترین آسیب را ببیند.

223224

کد خبر 1508839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =