اعلام قیمت نوبرانه های بهار / گوجه سبز ۱۵ تا ۸۰ هزار تومان قیمت خورد

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران نوشت: هم اکنون ملون، هندوانه و طالبی جایگزین میوه‌های فصل قبل شده‌اند.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد، اظهار کرد: هم اکنون میوه‌های نوبرانه جایگزین‌ میوه‌های فصل قبل شده است.

او با اشاره به اینکه هندوانه، طالبی و ملون جایگزین میوه‌های فصل قبل شده‌اند، افزود: در شرایط کنونی چغاله بادام، گوجه سبز و هلو جایگزین میوه‌های قبل نشده‌اند، اما به طور کلی مشکلی در زمینه عرضه نداریم.

کارگر قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۸ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو پرتقال خونی جنوب ۸ تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۸ تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان، خیار گلخانه ۵ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ۵ تا ۷ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب زرد لبنانی ۹ تا ۱۵ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۴ تا ۸ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۹ تا ۱۲ هزار تومان، کیوی ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، نارنگی تخم‌پاکستانی ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان و لیموشیرین ۱۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۱ هزار تومان
پرتقال خونی جنوب ۸ تا ۱۲ هزار تومان
پرتقال خونی شمال ۸ تا ۱۱ هزار تومان
پرتقال رسمی جنوب ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان
پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان
خیار گلخانه ۵ تا ۷ هزار تومان
خیار بوته ۵ تا ۷ هزار تومان
سیب زرد دماوند ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان
سیب زرد لبنانی ۹ تا ۱۵ هزار تومان
سیب قرمز دماوند ۴ تا ۸ هزار تومان
سیب قرمز مراغه ۹ تا ۱۲ هزار تومان
کیوی ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان
نارنگی تخم‌پاکستانی ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان
لیموشیرین ۱۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر میوه‌های نوبرانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو توت فرنگی گلخانه با نرخ ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، طالبی ۶ تا ۱۰ هزار تومان، گوجه سبز برغان ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان و ملون ۵ تا ۱۰ هزار تومان در میدان مرکزی و حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود در مغازه های سطح شهر عرضه می شود.

توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان
توت فرنگی جیرفت ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان
طالبی ۶ تا ۱۰ هزار تومان
گوجه سبز برغان ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان
گوجه سبز شمال ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان
ملون ۵ تا ۱۰ هزار تومان

او قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو بادمجان گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، بادمجان قلمی ۲ تا ۴ هزار تومان، نارنج ۶ تا ۸ هزار تومان، تره فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان، سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و پیاز نو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است‌.

بادمجان دلمه ۴ تا ۶ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان
بادمجان قلمی ۲ تا ۴ هزار تومان
نارنج ۶ تا ۸ هزار تومان
تره فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان
سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
پیاز نو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

این مقام مسئول با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو سیر تازه با نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، سیرخشک ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، فلفل تند ریز ۴ تا ۷ هزار تومان، فلفل دلمه گلخانه ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان، کلم بروکلی ۹ تا ۱۳ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار تومان، کاهو رسمی ۳ تا ۵ هزار تومان، کدومسمایی ۵ تا ۷ هزار تومان، کرفس ۳ تا ۵ هزار تومان، کلم قرمز و سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۴ تا ۷ هزار تومان، گوجه فرنگی ۵ تا ۷ هزار تومان، لوبیا سبز ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۳ تا ۱۶ هزار تومان و هویج ۵ تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب  حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

سیر تازه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
سیرخشک ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان
فلفل تند ریز ۴ تا ۷ هزار تومان
فلفل دلمه گلخانه ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان
کلم بروکلی ۹ تا ۱۳ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار تومان
کاهو رسمی ۳ تا ۵ هزار تومان
کدومسمایی ۵ تا ۷ هزار تومان
کرفس ۳ تا ۵ هزار تومان
کلم قرمز و سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان
گل کلم ۴ تا ۷ هزار تومان
گوجه فرنگی ۵ تا ۷ هزار تومان
لوبیا سبز ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
لیموترش سنگی ۱۳ تا ۱۶ هزار تومان
هویج ۵ تا ۸ هزار تومان

عرضه میوه با قیمت کمتر از نرخ مصوب توسط مغازه داران 

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو سبزی جور( پلو، آش و قورمه) را ۳ تا ۵ هزار تومان و سبزی خوردن را ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

سبزی جور( پلو،آش،قورمه) ۳ تا ۵ هزار تومان
سبزی خوردن ۵ تا ۷ هزار تومان

کارگر در پایان درباره آینده بازار میوه گفت: با عرضه انبوه میوه‌های نوبرانه و جایگزینی آن‌ها با میوه‌های فصل قبل، اصطلاح سیاه بهار از بین می‌رود، بنابر بازدید و بررسی‌های میدانی مغازه داران از سود مصوب قانونی ۳۵ درصد کمتر هم لحاظ می‌کنند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1508875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =