معرفی نامزدهای «جایزه کتاب ماه و سال» ویژه زمستان ۱۳۹۹

۲۱ اثر به عنوان نامزدهای راه‌یافته به مرحله‌ پایانی «جایزه کتاب ماه و سال کودک‌ونوجوان- ویژه فصل زمستان ۱۳۹۹» کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمیته‌های تخصصی شعر و داستان کودک‌ونوجوان کانون پرورش فکری ۲۱ عنوان کتاب را شامل سه عنوان «شعر کودک»، شش عنوان «شعر نوجوان»، چهار عنوان «داستان کودک» و هشت عنوان «داستان نوجوان»، به عنوان نامزدهای فصل زمستان «جایزه کتاب ماه و سال کودک‌ونوجوان» انتخاب کردند.

بر این اساس در بخش «شعر کودک» دو کتاب «دوست شو با خاک و آب» و «به سیب گفتم سلام خانم» از سروده‌های ناصر کشاورز هر دو از انتشارات به‌نشر و کتاب «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» نوشته پیوند فرهادی از انتشارات کانون پرورش فکری نامزد دریافت جایزه شدند.

همچنین در بخش «شعر نوجوان»، سه کتاب از انتشارات گویا با عنوان‌های «ماهی رود توام» سروده‌ محمود پوروهاب، «شب نرم‌نرم از پشت کوه آمد» سروده‌ احمد میرزاده و «باز هم که دیر آمدی» سروده‌ عباسعلی سپاهی‌یونسی و سه کتاب از انتشارات کانون پرورش فکری با عنوان‌های «گزیده شعر محمدعلی بهمنی»، «گزیده شعر محمد شمس‌لنگرودی» و «گزیده شعر احمدرضا احمدی» به عنوان نامزدهای دریافت جایزه در این رویداد ادبی شناخته شدند.

در بخش «داستان کودک» نیز کتاب «اتولین و آقای مانروی گم شده» نوشته‌ کریس ریدل با ترجمه‌ ریحانه جعفری، «خانواده‌ی سلطنتی (تعطیلات پر دردسر)» اثر کریستوف موری با ترجمه‌ مهسا امرآبادی هر دو از انتشارات هوپا و دو اثر از انتشارات افق با عنوان‌های «نیما نابغه» نوشته‌ آتوسا صالحی و «الینا در هتل سه ستاره‌ی حیوانات خانگی» نوشته‌ مژگان کلهر، نامزد دریافت جایزه‌ شدند.

در بخش «داستان نوجوان» نیز چهار کتاب از انتشارات هوپا با عنوان‌های «مرگ با دستمال توالت» از دونا گفارت با ترجمه‌خاطره کردکریمی، «استراواگانزا (شهر ستاره‌ها)» نوشته‌ ماری هافمن با ترجمه‌ ساجده تقی‌زاده، «جزیره» اثر دیوید آلموند با ترجمه‌ شیرین ملک‌فاضلی، «یاغی شن‌ها (خائن به تاج و تخت)» نوشته‌ آلوین همیلتون با ترجمه‌ حامد شانکی و سه عنوان کتاب از انتشارات افق با نام‌های «دروازه مردگان ۱ (قبرستان عمودی)»، «دروازه مردگان ۲ (شب خندق)» و «دروازه مردگان ۳ (چاه تاریکی)» هر سه نوشته‌ حمیدرضا شاه‌آبادی و کتاب «بی‌نشان‌های ارس» نوشته‌ محسن هجری از انتشارات سوره مهر به عنوان نامزدهای دریافت جایزه به داوری راه یافتند.

کتاب‌های رسیده به دبیرخانه‌ «جایزه کتاب ماه و سال کودک‌ونوجوان- ویژه فصل زمستان ۱۳۹۹»، پس از بررسی از سوی کارشناسان اولیه در اختیار کارگروه‌های تخصصی با حضور شاعران و نویسندگان برجسته‌ حوزه کودک و نوجوان قرار می‌گیرد و کتاب‌هایی که شایسته‌ دریافت جایزه تشخیص داده شوند، به بخش داوری راه پیدا کرده و از سوی هیات پنج نفره‌ داوری (دو شاعر، دو نویسنده و یک مروّج کتاب) در هر فصل داوری می‌شود.

۵۸۲۵۹

کد خبر 1509152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =