۱۲میلیارد تومان کالای قاچاق در قزوین شناسایی شد

رئیس سازمان صمت استان قزوین: در سال گذشته با تشکیل ۵۴۴فقره پرونده بیش از ۱۲میلیارد تومان کالای قاچاق در استان قزوین شناسایی و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیز الله افضلی، رئیس سازمان صمت استان قزوین در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز گفت: در سایت انبار کالا ۴۳هزار و ۱۵۷مورد ثبت نام صورت گرفت که ۲۵۸۸مورد در انتظار تائید هستند.

او افزود: در بررسی ها تعداد ۴۰هزار و ۵۶۹مورد از ثبت نام ها تائید شده و ۲۲۵۷غیر فعال است و در حال حاضر تعداد ۸۹۳مورد از انبارها فعال شده است.

افضلی تصریح کرد: برخی صاحبان واحدهای تولیدی انبارهای بزرگ را در سامانه ثبت کرده اند اما برخی هنوز از این سامانه اطلاعی ندارند و پیشنهاد می شود با تعیین ضرب العجل یک مهلتی برای تکمیل اطلاعات سامانه داده شود.

او گفت: هر جایی که محل نگهداری کالا و محصول کشاورزی باشد انبار تلقی می شود که با این تعریف بیش از ۵۱۲هزار انبار در کشور شناسایی شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین در خصوص فعالیتهای انجام شده برای مقابله با کالای قاچاق هم اظهار کرد: در سال گذشته با انجام بیش از ۱۴هزار و ۱۲۲مورد بازرسی تعداد ۵۴۴پرونده قاچاق به ارزش ۱۲میلیارد تومان در استان تشکیل شد.

46

کد خبر 1509471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =