راه‌اندازی نهضت راه‌سازی و تحول در مسیرهای دسترسی جزیره قشم

تا پیش از دولت تدبیر و امید کمبود و فرسودگی محورهای مواصلاتی جزیره قشم با مساحت بیش از ۱۵۰۰کیلومتر مربع و ۶۷روستا یکی از چالش‌های پیش روی مردم جزیره به حساب می‌آمد؛ برای رفع این چالش در دولت یازدهم نهضت راه و جاده‌سازی در جزیره قشم آغاز شد و هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم : معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم با برشمردن برخی اقدامات انجام شده در راستای توسعه راه‌ها و جاده‌های جزیره گفت: اجرای زیرسازی، آسفالت و تهیه و نصب علائم و تجهیزات قطعه یک بزرگراه مرکزی درگهان-‌فرودگاه به طول ۱۰کیلومتر و با اعتبار ۳۴۰میلیارد ریال، یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در طول سال‌های گذشته به انجام رسید.

محرم بهاروند ادامه داد:  اجرای زیرسازی قطعه دو این بزرگراه شامل ۱۰کیلومتر هم‌اکنون پیشرفت ۱۰۰درصدی دارد و اجرای زیرسازی قطعه‌۳ نیز با پیشرفت فیزیکی ۱۸درصد در دست انجام است.

وی با اشاره به عملیات اجرایی قطعه‌۳ بزرگراه خلیج فارس اظهار کرد: این پروژه به طول ۷٫۸کیلومتر پیشرفت فیزیکی ۵۰درصدی دارد و امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، بلوار ساحلی خلیج فارس (بلوار هرمز) به طول ۱٫۶کیلومتر شامل اجرای راه و احداث موج‌شکن می‌باشد که در سه فاز انجام گرفت و در سال‌۱۳۹۲ و با اعتبار ۳۳۵میلیار ریال به بهره‌برداری رسید را به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های شاخص در حوزه توسعه راه‌های جزیره نام برد.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم ، بهسازی بزرگراه‌های موجود در کنار ایجاده جاده‌های جدید را از دیگر دستاوردهای این سازمان دانست و افزود: ساماندهی گاردریل‌های بزرگراه‌ها شامل جمع‌آوری و تجدید گاردیل‌های فرسوده و ایجاد خط‌کشی جاده‌ها با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال هم‌اکنون در حال انجام است و ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بهاروند با اشاره به توسعه راه‌های روستایی جزیره مخصوصا روستاهای غربی در قالب مسئولیت اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: اجرای عملیات روکش و بهسازی آسفالت جاده‌های اصلی و روستایی غرب جزیره قشم در سال‌۱۳۹۹ به طول ۱۰۰کیلومتر و با اعتبار ۱۸۷میلیار ریال در سال‌های گذشته انجام شد.

به گفته وی، بهسازی جاده‌های اصلی و رفع نقاط حادثه‌خیز برون‌شهری به منظورحفظ جان شهروندان و گردشگران نیز توسط سازمان به صورت مستمر انجام می‌شود و  اجرای تقاطع همسطح درگهان به اسکله لافت، بلوار کاوه به طرف درگهان-لافت، محور فرودگاه بین‌المللی به درگهان با اعتبار حدود ۸۰میلیارد ریال انجام شده است.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: احداث بلوار های رمچاه-‌هلر، گیاهدان-درگهان، بلوار مرکزی طولا، بلوار دفاری، آسفالت بلوار شمالی درگهان با اعتبار حدود ۱۵۰۰میلیارد ریال (در قالب ۵قرارداد) به طول ۲۲کیلومتر  کیلومتر برای بهسازی معابر برون‌شهری در دست اقدام می‌باشد.

بهاروند، بهسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی نقاط گردشگری جزیره  شامل مسیر دسترسی چاهکوه، اسکله کندآلو، جاده جنوبی دیرستان به طول ۶کیلومتر با اعتبار ۶۰میلیارد ریال نیز در دولت دوازدهم به سرانجام رسید.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم جدول گذاری و آسفالت معابر و شهرک‌های مسکونی شهر قشم شامل ۱۴کیلومتر آسفالت معابر سطح شهر و شهرک‌های قشم با اعتبار ۲۶۰میلیارد ریال که در چند فاز انجام شد را از دیگر اقدامات این سازمان برای توسعه راه‌های درون شهری دانست.

46

کد خبر 1509659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =