نماینده آمریکا به عربستان و عمان سفر می‌کند

ایرنا نوشت:وزارت خارجه آمریکا از سفر امروز نماینده ویژه واشنگتن در یمن به عربستان و عمان با هدف مذاکره با مقامات این دو کشور در مورد جنگ یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس این گزارش "تیم لندرکینگ" قرار است امروز به عربستان و عمان سفر کند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، هدف این سفر مذاکره با مقامات این دو کشور در مورد اقدامات برای پایان دادن به جنگ یمن است.

از جمله محورهای مذاکره این مقام آمریکایی در عربستان و عمان، تضمین انتقال کالاها و کمک های بشردوستانه به یمن، تلاش برای برقراری آتش‌بس پایدار و ترغیب طرفهای درگیر به فرایند سیاسی خواهد بود.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از زمان آغاز فعالیتش در سمت ریاست جمهوری این کشور، مسئله یمن را یکی از اولویت های کاری خود قرار داد و "تیم لندرکینگ " را برای کمک به اقدامات متوقف شده سازمان ملل با هدف پایان دادن به جنگ یمن منصوب کرد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

311311

کد خبر 1509685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =