۱۶۰۰ همیار طبیعت در شهرستان گرمسار ساماندهی شدند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار از فعالیت و ساماندهی یک هزار و ششصد همیار طبیعت در شهرستان گرمسار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان عرب معصومی افزود: طی ۲ سال گذشته بیش از  یک هزار و ششصد نفر در طرح همیار طبیعت  عضو شده‌ و کارت همیار طبیعت را دریافت کردند.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به سامانه همیار طبیعت در سایت به نشانی
https://hamyartabiat.frw.ir/Account/Register
  می توانند به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام کرده و کارت همیار منابع طبیعی را دریافت کنند.

رئیس اداره  منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در ادامه گفتند : حفاظت از منابع طبیعی و انفال را بدون مشارکت مردمی غیرممکن دانست و بر مشارکت بیشتر همیاران طبیعت و مردم تاکید کرد.
وی اظهار داشت: همیاران طبیعت با آگاه‌سازی و توجیه افکار عمومی نقش مهم و اثرگذاری در ارتقای فرهنگ مردم جامعه در حفاظت از عرصه های طبیعی دارند.

عرب معصومی طرح همیاران طبیعت را یکی از طرح‌های موفق سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش ترویج و آموزش جوامع محلی برشمرد و گفت: همیاران طبیعـت از اقشار مختلف جامعه و دوستداران طبیعت و منابع‌ طبیعی تشکیل شده‌ و در قالب همیاران دانش‌آموزی، مروج و محافظ ارائه خدمت می‌کنند.

وی بیان کرد: سال‌های گذشته طرح همیار طبیعت با عضویت نیروی های مروج و دانش‌آموزی با همکاری آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی کار خود را دنبال می‌کرد و به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام می‌کردند.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۸ به بعد روند ثبت‌نام همیاران طبیعت تغییر کرده است، افزود: با استفاده از بستر سامانه همیار طبیعت، همیاران جدید ثبت‌نام و ساماندهی و بهره‌مندی از آن‌ها در قالب‌های مشخص دنبال شد.
وی اظهار داشت: همیاران طبیعت پس از گذراندن دوره آموزشی ادارات منابع طبیعی را یاری می کنند.

46

کد خبر 1509738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =