۰ نفر
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
واکسن پایه در کشور ایرانی-کوبایی است

مهر نوشت: معاون رئیس جمهوری گفت: واکسن کرونای کنژوکه (ایرانی - کوبایی) به عنوان واکسن پایه در امر واکسیناسیون کرونا در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جمشید انصاری روز پنجشنبه در این مراسم و پس از تزریق این واکسن با بیان اینکه بنده از ابتدا در جریان این کار بودم، خاطرنشان کرد: فاز سوم انسانی این واکسن در حال انجام است و زنجان نیز به عنوان یکی از استانهای پایلوت انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه به عنوان یک وظیفه در شهر خودم برای اطمینان دادن به مردم این واکسن را تزریق و برای این کار داوطلب شد اظهار داشت: نتایج خوبی از این واکسن به دست آمده و مسوولان نیز در  این زمینه اطمینان بیشتری در خصوص آن دارند. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با توجه به فرآیند شیوع بیماری کرونا و درگیری کشورمان با این بیماری، ضرورت تامین واکسن مورد نیاز برای واکسینه کردن مردم احساس می‌شد که در این راستا دولت تامین این مهم را در دستور کار قرارداد.  

انصاری با اشاره به اینکه کارهایی در کشور در زمینه تولید واکسن شروع شد، گفت: انستیتوپاستور ایران که مسئولیت مستقیم در این زمینه داشت با همکاری انستیتو فینلای کوبا کار مشترکی را در زمینه تولید واکسن انجام دادند.معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

انصاری  افزود: این واکسن به عنوان واکسن پایه در امر واکسیناسیون کرونا در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  

مرحله کارآزمایی بالینی فاز سوم با تزریق این واکسن به جمشید انصاری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان نخستین داوطلب زنجانی دریافت این واکسن، آغاز شد.

علاوه بر معاون رئیس جمهوری نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی، رییس دانشکده پزشکی و همچنین معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و چند نفر دیگر از مسئولان دانشگاه این واکسن را تزریق کردند. 

47231

کد خبر 1509763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =