سیاست سازمان بهزیستی تحویل فرزندان به خانواده هاست/ لزوم پیگیری معتادین تمایلی به درمان ندارند

جلسه هم اندیشی به منظور تسهیل تعامل بهزیستی و دادگستری و رفع چالش های موجود در رابطه با ارجاع گروه هدف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی محمد عطابخش در این جلسه با اشاره به گستردگی کار بهزیستی اظهار کرد: اداره بهزیستی استان یزد در سه حوزه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری با دادگستری در ارتباط است ولی بیشترین حوزه فعالیت در دادگاه، مربوط به دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی و مرکز اورژانس اجتماعی و دفتر امور شبه خانواده و امور مربوط به فرزندخواندگی است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد افزود: با توجه به درخواست خانواده ها مبنی بر پیگیری درمان معتادینی که تمایلی به درمان ندارند باید در این راستا با همکاری بهزیستی، دادگستری و نیروی انتظامی تدابیری اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اساسی در بحث فرزندخواندگی عنوان کرد: تقریباً همیشه تعدادی فرزند در شیرخوارگاه حضور دارند اما با توجه به این که سیاست سازمان بهزیستی، تحویل فرزندان به خانواده هاست، قطعاً محیط خانواده از ماندن در مرکز برای فرزندان بهتر خواهد بود.

در پایان نعیمی نژاد معاون دادستان یزد با پیشنهاد تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نخبگان دانشگاهی برای هر یک از موضوعات، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از این طریق از جدیدترین مباحث علمی روز در خصوص موضوعات مطرح شده بهره مند شویم و به نتایج مطلوب دست یابیم.

گفتنی است؛ این جلسه با حضور معاون دادستان، مدیرکل و معاونین اجتماعی و پیشگیری بهزیستی استان و برخی از کارشناسان بهزیستی و دادگستری در محل بهزیستی استان یزد برگزار شد.

کد خبر 1509764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =