خبرنگاران برای تزریق واکسن در اولویت سوم مشاغل پرخطر قرار دارند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در خصوص واکسن کرونا خبرنگاران در اولویت سوم مشاغل پرخطر قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با پیگیری های مستمر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی، سینما و تئاتر از گروه مشاغل ۳ به گروه ۲ منتقل شدند تا با این تغییر، فعالیت این دو حوزه فرهنگی در شهرهای دارای شرایط سفید و آبی و زرد و نارنجی با رعایت پروتوکل های بهداشتی بلامانع شود.
او افزود: با هماهنگی ستاد کرونا، سالن‌های تئاتر و سینما می توانند فعالیت خود را در شهرهای غیر از وضعیت قرمز از سر بگیرند و البته این‌فعالیت ها همچنان در شهرهای قرمز ممنوع است.
اسماعیلی بیان کرد: کلیه سالن‌های تئاتر نیز می توانند در شهرهای آبی و زرد و نارنجی فعالیت خود را از سربگیرند.
او تأکید کرد: در خصوص واکسن کرونا نیز خبرنگاران در اولویت سوم مشاغل پرخطر قرار گرفتند.
  اسماعیلی افزود: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، خبرنگاران پس از گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان و بیماران خاص و گروه دو که شامل سالخوردگان بالای ۶۵سال هستند در گروه سوم مشاغل پر خطر برای واکسن‌کرونا قرار دارند.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان گفت: با توجه به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون در کشور و احتمال درخواست لیست خبرنگاران برای قرار گیری در اولویت برنامه ایمن سازی در استان قزوین، تنها بانک اطلاعاتی موجود جهت ارائه به ستاد واکسیناسیون استان، پایگاه خانه مطبوعات بوده و تنها اعضای اصلی خانه مطبوعات جهت دریافت واکسن معرفی می شوند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: خبرنگارانی که هنوز عضو خانه مطبوعات نشده و درخواست عضویت نداده اند هرچه سریعتر جهت عضویت اقدام کنند. رعایت شروط آیین نامه عضویت در خانه مطبوعات الزامی است و همچنین اعضایی که در خانه عضویت افتخاری دارند جهت تبدیل عضویت خود به اصلی می توانند مدارک خویش را کامل کرده و پس از لغو عضویت مجددا جهت تبدیل به عضویت اصلی با مدارک کامل اقدام کنند.

46

کد خبر 1509799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =