رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه شهرستان کهگیلویه به مناسبت روز کارگر را تبریک و از حداقل حقوق مصوبه شورای عالی کار خبر داد

سید اسلام نمازی رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه شهرستان کهگیلویه ضمن تبریک و گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر از حداقل حقوق بر اساس مصوبه شورای عالی کار ۸۸۵۱۶۵ ریال روزانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه؛
سید اسلام نمازی رئیس اداره کار تعاون ، و رفاه اجتماعی شهرستان کهگیلویه گفت؛ ضمن گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر این اداره با بازرسی های برنامه ریزی شده از کارگاهها  استناد به ماده و۹۶و۹۱ قانون کار بر اجرای صحیح مقررات قانون کار و ایین نامه های حفاظت و بهداشت کار نظارت می نماید و کارفرمایان مکلف هستند برای صیانت و حفاظت از کارگران نسبت به رعایت قانون کار وایین نامه های حفاظت و بهداشت اقدام نمایند همچنین براساس مصوبه شورای عالی کار حداقل حقوق روزانه مبلغ ۸۸۵۱۶۵ریال برای ۸ساعت کار می باشد و کارفرمان مکلف به رعایت مصوبه شورای عالی کار می باشند.

متن پیام سید اسلام نمازی رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان کهگیلویه به این شرح است:

                                                                                بسمه تعالی

فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت ماه مصادف با اول می و روز  جهانی کار و کارگر را خدمت تمامی فعالان و زحمتکشان عرصه کار و تولید به ویژه کارگران معزز و محترم که شریف ترین و مولدترین بخش جامعه هستند تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.

کارگران بازوان توانمند کشور در راستای تولید ، خودکفایی،رشد اقتصادی و تعالی همه جانبه هستند که ایثارگرانه و بی ادعا چرخ های توسعه را به حرکت در می آورند.
بی گمان بخش اعظمی از پیشرفت های ایران اسلامی مرهون زحمات شبانه روزی و کار بی وقف،کارگران نو آور و خلاق این مرز بوم است که شعار ما می توانیم را در عرصه عمل به خوبی نشان دادند و لوح تجلی این شعار در دوران سخت ترین تحریم های دشمنان علیه کشور و مردم مشاهده شد.
۵الی ۱۱اردیبهشت ماه هفت،کار و کارگر فرصتی برای تجلیل از بزرگمردان و شیرزنان شریفی که همچنان و علیرغم دشواری های فراوان با کسب روزی حلال برعظمت و شکوه این سرزمین می افزایند.
در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید پیشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده ،جایگاه و نقش کارگران این بازوان توانمند تولید و توسعه بر هیچ کسی پوشیده نیست.چرا که کارگران عزیز در همه دوران و زمان همواره ثابت کرده اند در صف اول ایثار و جانبازی ایستاده اند و عاشقانه ندای امام امت خویش را لبیک گفته اند.
اینجانب در بهار دل ها، ماه ،رحمت و مغفرت،ماه مبارک رمضان با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام کارگر و با تقدیر و تشکر از تلاش های شبانه روزی کارگران ،ضمن تبریک و تهنیت هفته کار و کارگر محضر تمامی کارگران عزیز و غیور ایران اسلامی بخصوص کارگران استان کهگیلویه و بویراحمد سلامتی، سعادت و توفیق روز افزون کارگران را در تمامی مراحل زندگی از خداوند سبحان خواستارم.

46

کد خبر 1510283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =