افزایش ۱۵۹ درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سمنان در سال گذشته

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: سرمایه گذاری در بخش صنعت استان ۱۵۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، علی تشنه دل در حاشیه بازدید از یک واحد صنعتی در سمنان با اعلام این خبر گفت: سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت استان در سال گذشته ،  بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ حدود ۱۵۹ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: در بخش صدور پروانه های بهره برداری حوزه صنعت که در واقع می توان همان سرمایه گذاری های تحقق یافته دانست طی سال ۹۹ ، ۲۱۲  فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رشد ۲۸ درصدی اشتغال در بخش صنعت اظهار داشت: در سال گذشته ، با صدور پروانه های بهره برداری جدید در بخش صنعت استان ، زمینه اشتغال ۳۶۱۸ نفر در صنایع استان فراهم شده است.
وی اضافه کرد : در سال ۱۳۹۹ ، برای واحدهایی که جواز تأسیس صنعتی اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۲۸۷ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۴۸ هزار نفر پیش‌بینی شده است.
علی تشنه دل با بیان اینکه در سال گذشته ، ۲۳۳۰ مجوز صنعتی در استان صادر شده است گفت ، ۲۱۲ واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری و ۲۱۱۸ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

کد خبر 1510372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =