صدور۱۳۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد در قزوین

مدیرکل استاندارد قزوین از صدور ۱۳۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد در این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیروس صارمی، مدیرکل استاندارد قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته ۱۲۰پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۱۷پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی صادر و ۸۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز تمدید شد.
صارمی افزود: پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون فرآورده های تولیدی در کمیته های  علائم  برگزار شده در سال ۱۳۹۹ با  صدور ۱۷پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده روغن پایه ، کشمش بی دانه، خودروی آتشنشانی، بلوک کف پوش بتنی، مایع دستشویی و ترانسفورماتور جریان و ۱۲۰پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری  در صنعت غذایی، ساختمانی، مکانیک  و شیمیایی موافقت شد.
صارمی افزود: صدور و تمدید این پروانه ها حاصل بیش از ۵هزار بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی در یک سال گذشته است.
او گفت: با توجه به اینکه کیفیت کالاهای تولید داخل، مهمترین شاخص ارزیابی محصول است در طی سال ۱۳۹۹ و با بررسی های به عمل آمده و ۱۱۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز ابطال شده است.
مدیر کل استاندارد قزوین تاکید کرد: از آنجایی که استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق  بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد ، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری به عمل آید.
لازم به ذکر است در کمیته های علائم برگزار شده نمایندگان اتاق بازرگانی،  خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور دارند.

48

کد خبر 1510401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =