معدوم سازی ۱۵۰۰ کیلو فرآورده های خام دامی غیربهداشتی از سطح بازار لنده در سال ۹۹

سازمان دامپزشکی با شعار سلامت غذا از مزرعه تا سفره نظارتهای بهداشتی خود را در سه مرحله تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی بصورت مستمر اعمال مینماید تا اینکه نهایتاً فرآورده های پروتیینی سالم و بهداشتی به سفره مصرف کننده برسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد؛دکتر حسین محمدی ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده  با اعلام این خبر افزود : مهمترین و اصلی ترین نوع نظارت بهداشتی در وحله اول بر مراکز تولیدی(مرغداریها، گاوداریها، مزارع پرورش ماهی و ...) اعمال می گردد یعنی چنانچه این مراکز در تولیدات خود دچار تخلف بهداشتی گردند ناظران بهداشتی دامپزشکی از ورود تولیدات آنها به مراکز توزیع و بازار مصرف جلوگیری خواهند کرد.
وی ادامه داد : دومین مرحله نظارت بهداشتی بر مراکز توزیع اعمال می گردد که این مراکز شامل کشتارگاهها، عاملین مجاز توزیع، وسایط نقلیه و ... میباشند که به نوعی واسط بین مراکز تولید و مراکز عرضه هستند و هر گونه فرآورده خام دامی که در این مرحله ناسالم تشخیص داده شود اجازه ورود آن به مراکز عرضه داده نخواهد شد.
سومین و آخرین مرحله نظارت هم بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح بازار اعمال می گیرد و چنانچه فرآورده های خام دامی ناسالم یا تاریخ منقضی در این مراکز مشاهده گردد توسط ناظران بهداشتی دامپزشکی جمع آوری میگردد که در همین راستا اداره دامپزشکی شهرستان لنده در سال ۹۹ در مجموع حدود یک هزار و ۵۰۰  کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و یا تاریخ منقضی شامل انواع گوشت قرمز و گوشت مرغ و ماهی و میگو از مراکز عرضه شهرستان لنده جمع آوری و از چرخه مصرف همشهریان خارج نموده است.
دکتر محمدی گفت :  از همشهریان عزیز خواهشمندیم در خرید محصولات پروتیینی خانواده خود دقت کنند و هنگام خرید به برچسب و مهر دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا محصولات دامی توجه کنند و این محصولات را حتما از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید کنند و تحت هیچ شرایطی از فروشندگان دوره گرد و غیر مجاز مرغ، ماهی یا گوشت خرید نکنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مرتبط با دامپزشکی در سطح شهر مراتب را در اسرع وقت به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

48

کد خبر 1510444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =