۰ نفر
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
۸۵ مورد حادثه و حریق در فرودین ماه در سمنان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اولین ماه سال جدید ۴۴ موردآتش سوزی و ۴۱ مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان بوقوع پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در اولین ماه سال جدید ۴۴ موردآتش سوزی و ۴۱ مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان بوقوع پیوسته است.

اسمعیل پور در این باره گفت: در ماهی که گذشت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به ۱۹۷۰ تماس که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۴۰ ساعت و ۸ دقیقه  عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۴۱  ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه  به کار خود پایان داده است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد:آتش نشانان ۴۴ مورد حوادث آتش سوزی را در فرودین ماه ۱۴۰۰ پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۲۱ مورد آتش سوزی معابر(ساختمانهای مخروبه و ضایعات) بوده  است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشانی شهرستان سمنان در ۴۱ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شرکت داشته وبه شهروندان و هموطنان امداد رسانی کردند و از خطرات ناشی از این حوادث  نجات داده اند که بیشترین آمار حوادث (۱۳ مورد) مربوط به محبوس شدن افراد در آسانسور و محبوس شدن افراد در اماکن و گرفتن حیوانات موذی  که هرکدام با ۷ مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۳ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است وتعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۴۵ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

48

کد خبر 1510451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =