حصارکشی فرودگاه کیش با ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار

معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش اعلام کرد: فرودگاه کیش با ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده در سال جاری به منظور صیانت از آهوان سایت حفاظت شده جزیره صار کشی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : سید  نوید  اظهار داشت: این طرح برای به صفر رساندن تصادفات آهوان جزیره کیش با هواپیماها طبق ضوابط سازمان هواپیمایی کشور اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح ۱۰ کیلومتر دیوار بتنی پیش ساخته جایگزین فنس‌های فرودگاه می‌شود که با این اقدام انتظار می رود ورود آهوها از فنس به داخل فرودگاه به صفر برسد.

معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش یادآور شد: سال گذشته نیز در راستای کاهش تصادف هواپیما در فرودگاه کیش با جانوارن از جمله آهوهای سایت حفاظت شده جزیره اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد براساس دستورالعمل های بین المللی (ICAO) و سازمان هواپیمایی کشوری آغاز شد.

وی گفت: سال گذشته در این راسا حصار فرودگاه بازسازی و تکمیل شد و امکان ورود جانوران به داخل فرودگاه مسدود شد.

ناظمی با اشاره به اینکه عملیات جمع‌آوری آهوان از مرداد سال ۹۷ تا کنون انجام شده است افزود: تاکنون ۲۵۰ رأس آهو به روش جَرگه ای و با موتورسیکلت های تریل آفرود با حضور کارکنان اداره محیط زیست از محوطه داخلی فرودگاه بین المللی کیش جمع‌آوری و به بیرون از فرودگاه منتقل شده اند.

جزیره کیش دارای بیش از ۷۵۰ راس آهو از گونه موسوم به گازلا بوده که در لیست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از محیط زیست به عنوان گونه آسیب پذیر ثبت شده و علاوه بر جزیره کیش در مناطق مختلف کشور نیز اقدامات حفاظتی برای این گونه از آهوان در حال اجرا است.

48

کد خبر 1510464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =