جمعه‌ای خطاب به زیباکلام در کلاب هاوس: آیا سیاست نابودی دیگران را جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده یا اسراییل؟

یک فعال سیاسی خطاب به زیباکلام در کلاب هاوس گفت: آیا سیاست نابودی دیگران را جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده یا اسراییل؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روح‌الله جمعه‌ای فعال سیاسی و استاد دانشگاه در کلاب هاوس خبرآنلاین، با موضوع مذاکره وین؛آیا توافق نزدیک است؟ گفت:

با توجه به شواهد و قرائن به نظر می رسد در مذاکرات وین، ایران و آمریکا به این نتیجه رسیده اند که به جای مشخصی برسند. طولانی شدن مذاکرات هم نشان می دهد هر دو کشور در حال چانه زنی و تامین بیشتر منافع خود هستند. مذاکرات وین دو رویکرد دارد. ایران به آمریکا می گوید اگر می خواهی به برجام برگردی باید تمام تحریمهای پس از رفتن از برجام را لغو کنی. کشورهای مقابل هم انتظار دارند ایران به تعهدات خود در برجام در خصوص غنی سازی برگردد.

وی با اشاره به روابط ایران و عربستان بیان کرد: اظهارات بن سلمان و مذاکره عربستان با ایران هم نشان دهنده اثرگذاری مذاکرات وین است. رژیم صهیونیستی هم عملا کنار کشیده اند و می گویند ما شکست خورده ایم.قفل مذاکرات وین این است که نمی تواند به جمع بندی نهایی برسد چون ایران نسبت به عملکرد متناقض آمریکا بدبین است.

این استاد دانشگاه در پاسخ به اظهارات زیباکلام گفت: آقای دکتر زیباکلام می گویند چرا ایران قدرت‌نمایی می کند؟ باید پرسید کجا این قدرت‌نمایی اعمال شده است؟ در حالی که اسراییل هر زمانی که اراده کرده است جنگنده های خود را به پرواز درآورده و هر جای خاورمیانه خواسته عملیات کرده و به کشورهای دیگر تجاوز کرده است؟ چرا اروپا نسبت به اسراییل حساسیست ندارد؟
نکته بعدی این است که باید پرسید آیا ایران از تعهدات خود در 40 ساله اخیرخارج شده است؟ در حالی که می بینیم آمریکا به سادگی از برجام خارج می شود.
نکته بعد این است که ترامپ گفته است ایران چهل سالگی پیروزی انقلاب را نمی بیند. تحریمها بر مبنای براندازی است. شهادت شهید سلیمانی اقدام تروریستی نیست؟ آیا می شود نسبت به آمریکا با نگاه اعتمادسازی نگریست؟ به عنوان یک ایران دوست از خود بپرسید آیا سیاست نابودی دیگران را جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده یا اسراییل؟

مشروح این بحث به زودی منتشر خواهد شد.

310 310

کد خبر 1510580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =