آموزش شهروندی با هدف آگاهی جامعه از حقوق شهروندی

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد، این همکاری را در آگاهی بخشی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و آموزش شهروندی موثر خواند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عباس ملازینلی در دیدار با حسن ابراهیمی اظهار کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به عنوان یک دستگاه خدمتگزار به شهروندان یزدی، در بخش های مختلف آموزش شهروندی، اجتماعی و  فرهنگی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را انجام می‌دهد تا مردم از خدماتی که به آنها ارائه می شود، آگاه باشند.
 وی افزود:  این آگاهی بخشی مردم را وا می دارد تا از حقوق خود مطلع و بهره مند شوند و حتی  در بخش‌های دیگر نیز مطالبه گر  باشند. در نظر داریم در قالب این تفاهم نامه اطلاعات حوزه های فرهنگی، اجتماعی و آموزش شهروندی را که برای آحاد جامعه کاربردی باشد، اطلاع رسانی کنیم.

 حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد با تقدیر از انعقاد این تفاهمنامه گفت: با توجه به اینکه ۵۸ درصد مردم، در شهر یزد سکونت دارند و طیف زیادی از افراد  به ویژه افرادی که در حاشیه شهر زندگی می کند، فاقد بیمه هستند، اطلاع رسانی از خدمات این صندوق می تواند بسیار کارآمد باشد.
وی خاطرنشان کرد:  با توجه به اینکه دولت، اعتبار قابل توجهی را به این صندوق اختصاص خواهد داد، عضویت در صندوق آینده درخشانی خواهد داشت چرا که بیمه شدگان این صندوق مشمول دریافت همین اعتبارات خواهند شد.

 وی با بیان اینکه در استان یزد ۳ هزار و ۵۸۰ نفر روستایی از صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مستمری می گیرند، افزود: در تلاش هستیم  که این بیمه را به همگان معرفی کنیم و به دلیل نداشتن امکانات لازم، در نظر داریم این رسالت خطیر را با همکاری و همیاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به سرانجام برسانیم.

در پایان دیدار تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و  صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر منعقد شد.

46

کد خبر 1510715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =