۴ نفر
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
زنیت با آتش بازی سردار قهرمان لیگ روسیه شد

ستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ تیمش را در در آستانه قهرمانی و خودش را در یک‌قدمی آقای گلی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در مهم‌ترین بازی و دیدار ماقبل پایانی هفته بیست و هشتم فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر روسیه، تیم فوتبال زنیت سنت‌پترزبورگ که مثل همیشه سردار آزمون را در خط حمله داشت، از ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه گازپروم آرنا به مصاف تیم رده دومی لوکوموتیو مسکو رفت.

یاران آزمون که تا پیش از مسابقات این هفته با ۵۸ امتیاز صدرنشین بوده و فاصله ۶ امتیازی با لوکومتیو مسکو داشتند، برای کسب پیروزی در دیدار حساس امشب پای به میدان گذاشتند تا به سه امتیاز برسند و قهرمانی‌شان را در فصل جاری لیگ برتر روسیه قطعی کنند.

آرتم زیوبا، مهاجم بلندقامت زنیت سنت‌پترزبورگ در دقیقه ۱۹ دروازه لوکوموتیو مسکو را باز کرد و علاوه بر اینکه تیمش را در دیدار خانگی مقابل لوکوموتیو مسکو پیش انداخت،  ۱۵ گله شد و با تفاضل یک گل کمتر نسبت به سردار آزمون، در جایگاه دوم جدول برترین گلزنان قرار گرفت.

اما سردار آزمون نیز پس از اینکه در دو هفته متوالی ۳ گل به ثمر رساند و در دیدار اخیرشان بخاطر محرومیت حضور نداشت، با انگیزه بالایی مقابل لوکوموتیو مسکو ظاهر شده بود تا بتواند تیمش را به قهرمانی نزدیک کند و از سوی دیگر فاصله گل‌های خود با زیوبا را در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه افزایش دهد.

زنیت سنت‌پترزبورگ در دقیقه ۳۹ صاحب یک ضربه کرنر در جناح راست زمین شد که بازیکنان این تیم کرنر را کوتاه کار کردند و در ادامه ارسال یاروسلاو راکیتسکی به مقابل تیرک دوم دروازه لوکوموتیو مسکو را سردار آزمون با پرش فوق‌العاده و ضربه سر تماشایی تبدیل به گل کرد تا فریاد شادی در ورزشگاه گازپروم بلند شود.

با وجود زدن دو گل، انگیزه بازیکنان زنیت برای زدن گل‌های بیشتر، یکسره کردن کار لوکوموتیو مسکو و قطعی کردن قهرمانی در فاصله دو هفته به پایان فصل ادامه داشت که حملات یاران آزمون منجر به اعلام پنالتی در دقیقه نخست وقت‌های اضافه نیمه اول شد.

پاس در عرض زمینی سباستین دریوسی به محوطه ۶ قدم لوکوموتیو مسکو را پابلو، مدافع این تیم قصد داشت قبل از رسیدن توپ به آرتم زیوبا دفع کند که به اشتباه پای مهاجم زنیت را هم زد تا یک پنالتی به سود این تیم اعلام شود.

سردار آزمون برخلاف همیشه که پنالتی‌زن دوم تیمش بود و با توجه به اینکه زیوبا نیز کمی احساس مصدومیت داشت، این بار پشت ضربه پنالتی ایستاد و شوت خود را برخلاف جهت دروازه‌بان لوکوموتیو که به سمت چپ شیرجه رفته بود، زد تا گل سوم تیمش را به ثمر رساند و آتش‌بازی شدید با نمایش دودهای آبی‌رنگ در استادیوم گازپروم به راه بیندازد.

عطش ستاره ایرانی زنیت برای گلزنی پس از دبل مقابل لوکوموتیو مسکو همچنان ادامه داشت و تنها ۱۷ ثانیه پس از شروع نیمه دوم، ارسال پای چپ مالکوم از سمت راست زمین به بعد از تیرک دوم را سردار آزمون با ضربه بغل پای راست تبدیل به گل کرد و تیمش را با نتیجه ۴ بر صفر پیش انداخت.

نمایش عجیب و سراسر هجومی زنیت در دقیقه ۵۱ نیز همراه با گل بود؛ این بار ارسال مالکوم از پشت محوطه جریمه را بازیکنان لوکوموتیو برگشت دادند که در ادامه ضربه چیپ سردار آزمون پس از دفع ناقص گلر لوکوموتیو مسکو به تیرک افقی دروازه این تیم اصابت کرد تا در ریباند، آرتم زیوبا با شوت زمینی گل پنجم را به ثمر رساند.

لوکوموتیو مسکو در دقیقه ۵۶ یکی از پنج گل خورده را جبران کرد، اما امیدهای اندک حریف زنیت خیلی ادامه نداشت و در دقیقه ۶۷ مالکوم روی پاس آرتم زیوبا گل ششم را برای یاران سردار زد تا برتری قاطع این تیم ادامه داشته باشد.

سردار آزمون که با نمایش استثنایی و هت‌تریک مقابل لوکوموتیو مسکو ۱۹ گله شده و اختلاف خود با آرتم زیوبا که با دبل در این دیدار به ۱۶ گل رسیده بود، افزایش داد،  در دقیقه ۷۰ از زمین بیرون رفت.

تعویض ستاره ایرانی زنیت در حالی صورت گرفت که او تشنه زدن گل‌های بیشتر و افزایش اختلاف گل‌های خود در صدر جدول گلزنان بود، اما سرمربی زنیت سنت‌پترزبورگ تصمیم گرفت او را از ترکیب خارج کند که این اتفاق فرصت بهتری برای افزایش گل‌های زیوبا، هم‌تیمی‌اش بود.

هم‌اکنون بازی با برتری ۶ بر یک زنیت سنت‌پترزبورگ در جریان است و با توجه به اینکه اختلاف امتیازی دو تیم در پایان این دیدار به ۹ امتیاز می‌رسد و تنها دو هفته از فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر روسیه باقی مانده، قهرمانی یاران سردار آزمون همین امشب قطعی می‌شود.

سردار آزمون سال گذشته در ۲۸ مسابقه ۱۷ گل زده و به آقای گلی لیگ برتر روسیه دست یافته بود، اما امسال در ۲۳ مسابقه به ۱۹ گل رسیده و دو هفته دیگر فرصت دارد تا برای دومین فصل پیاپی به کفش طلای این مسابقات دست یابد.

بیشتر بخوانید: لغو بازی بزرگ انگلیس به خاطر شورش هواداران یونایتد

253 251

کد خبر 1510894

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =