اظهار نظر جنجالی رئیس فدراسیون آلمان دردسرساز شد

تسنیم نوشت: بالاترین مقام در فوتبال کشور آلمان به دلیل یک اظهارنظر عجیب درباره یکی از همکارانش به شدت مورد انتقاد و برای استعفا از سمت خود تحت فشار قرار گرفته است.

 اظهارنظر فریتس کلر، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان که نایب رئیس نخست این سازمان، راینر کُخ را به رولند فرایسلر (قاضی معروف آلمان نازی که پیشنهاد نسل‌کشی یهودیان را داد) تشبیه کرد برای او دردسرساز شده تا جایی که اکثریت اعضای فدراسیون خواهان برکناری او شده‌اند.

فدراسیون فوتبال آلمان با اعلام این موضوع که رؤسای اتحادیه‌های منطقه‌ای این کشور (هیئت‌های فوتبال آلمان) در واکنش به اظهارنظر جنجالی کلر در یکی از جلسات هیئت رئیسه فدراسیون را به شدت خواهان برکناری او هستند، رفتار رئیس این سازمان را به کلی غیرقابل قبول، شوکه‌کننده و مغایر با اصول و ارزش‌های نهاد حاکم بر فوتبال آلمان دانسته است.

گویا در همین راستا هم روز یکشنبه یک جلسه اضطراری با حضور اعضای فدراسیون فوتبال آلمان برگزار و در آن کلر برای ادامه دادن به کار خود به عنوان رئیس این سازمان رأی عدم اعتماد گرفته است. در حقیقت 26 عضو این اتحادیه رأی به برکناری کلر داده‌اند، در حالی که تنها 9 نفر مخالف برکناری او بودند و دو عضو هم رأی ندادند.

پیش از این جلسه، کلر به اشتباه خود اذعان و بابت آن اظهارخواهی کرده بود اما حاضر نشد از سمت خود استعفا کند. او گفت: تصور می‌کردم که عذرخواهی کتبی‌ و شفاهی‌ام از راینر کخ بلافاصله مورد پذیرش واقع شود اما طبق جواب کتبی او، تصورم اشتباه بوده است. با این حال من قصد استعفا ندارم.

کلر ماه سپتامبر سال 2019 جانشین رینهارد گریندل شد. گریندل نیز که یکی از نایب رئیسان یوفا بود، به دلیل اتهاماتی که به او برای دریافت رشوه و حصول درآمدهای نامشروع از طریق سوء‌استفاده از مناصب دولتی نسبت داده شد، استعفا کرد.

256 252

کد خبر 1511447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =